Knyga, kuri padės keliauti po Rietavo apylinkes

1_29Vasario 24–26 dienomis Vilniaus knygų mugėje tarp daugybės puikių leidinių deramo visuomenės, ypač žemaičių, dėmesio susilaukė Vytenio Almonaičio ir Junonos Almonaitienės knyga „Pietų Ceklis. Keliautojo po Rietavo apylinkes žinynas“.

uslapių leidinį 1300 egzempliorių tiražu išleido VšĮ „Keliautojo žinynas“. Tai – kelionių vadovas po Ceklio istorinio regiono pietinę dalį – Rietavo apylinkes. Knygoje aprašomos 25-ios gyvenamosios vietovės, 8 miškai, Aukštojo tyro aukštapelkė, Skroblio piliakalnis, Alko alkakalnis, Pupžiubių dubenuotasis akmuo, Rietavo bažnyčia ir dvaro sodyba, Medingėnų bažnyčia ir dvarvietė, Žadvainų, Šilų, Gudalių ir kituose miškuose esančios Lietuvos partizanų žūties vietos, kiti objektai.
Žemėlapiuose pažymėtos 55-ios lankytinos vietos. Pateikiamos sunkiai randamų paminklų geografinės koordinatės. Leidinį iliustruoja 230 nuotraukų, schemų, žemėlapių fragmentų. Žinynas skiriamas kultūrinio pažintinio turizmo mėgėjams, visiems, kurie domisi Lietuvos istorija, kultūros paveldu ir gamta.
Mugėje surengtame knygos pristatyme etnologė Gražina Kadžytė išradingai prakalbino ne tik knygos autorius, bet ir Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentą Algimantą Jucevičių, Rietavo merą Antaną Černeckį, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorių Vytą Rutkauską, kitus knygos sutiktuvių dalyvius.
Apibendrinant visų kalbėjusiųjų ir vertinusiųjų mintis, tvirtai įrištas, į didesnę kišenę telpantis leidinys pasitarnaus ne tik Rietavo kraštą lankantiems turistams, keliautojams, bet ir patiems rietaviškiams, susiruošusiems geriau pažinti gimtąsias apylinkes.
Balandžio 7 d. 16 val. planuojama turiningo žinyno sutiktuves surengti ir Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...