Seniūnai – ir administratoriai, ir policininkai, ir auklės, ir dar nežinia kas…

21703-0004Į pasitarimą susirinkę Rietavo savivaldybės seniūnai pirmiausia buvo supažindinti, kad nuo šiol savivaldybėse nebelieka administracinių komisijų, o už Administracinių teisės pažeidimų kodekso nesilaikymą galės bausti ir jie, ir kai kurie Savivaldybės specialistai. Kaip buvo galima suprasti, seniūnų tokia perspektyva nenudžiugino – jie ir taip, kaip tos devynios auklės… O kai vaikas lieka be galvos, kas atsako? Seniūnai. Į mero Antano Černeckio klausimą, ar visiems aišku, ką jie turės daryti, Daugėdų seniūnė Asta Globienė atsakė, jog kyla daug neaiškumų. Kaip netrukus paaiškėjo – ne jai vienai. Todėl buvo nuspręsta seniūnus ir Savivaldybės specialistus siųsti į seminarus Klaipėdoje arba lektorius kviesti į Rietavą.

Atlikus policininkų vaidmenis, atėjo eilė tapti kelininkais. Meras seniūnams patarė, įšalui išėjus, nieko nelaukti ir kelius greideriuoti bei remontuoti, nes žiemą jie gerokai pabjuro, tad nenuostabu, jog gyventojai yra nepatenkinti. Reikėtų ypač stebėti miško kelius, mat privatininkai saugoti jų nė nemano ir išmala taip, kad kartais tenka keletą metų remontuoti. A. Černeckis sakė, jog, sprendžiant šias problemas, seniūnams labai pravers suteikta teisė rašyti protokolus ir bausti pažeidėjus. Aišku, prieš tai ant kelių reikėtų sustatyti reikalingų kelio ženklų. „Prisiminkite, svarbiausia –
ženklinimas, ribojimas, priežiūra“, – kalbėjo meras. Jis sakė, jog padėtis gali keistis ir tapti sunkiai kontroliuojama, jeigu bus panaikinta Rietavo urėdija ir keliai atiteks Savivaldybei. Šiuo metu jai priklauso apie 400 kilometrų kelių, o tuomet padaugės daugiau kaip dvigubai.
Smagiausia pasitarime išgirsta naujiena – padidėję atlyginimai. Jie ūgtelėjo ir seniūnams, ir seniūnijų specialistams, ir kai kuriems darbuotojams. Vieniems – jau nuo vasario, kitiems – nuo kovo pradžios. A. Černeckis pažymėjo, jog buvo galima atlyginimų nedidinti, bet nuspręsta kitaip. Ir pridūrė, kad, juos didinant, atsižvelgta į seniūnijų dydį. Administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas seniūnams priminė būtinybę peržiūrėti pareigybes, darbo sutartis ir padaryti reikalingų pakeitimų.
Rietavo valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alvydas Montvydas seniūnus supažindino, ką reikėtų daryti, jeigu jų teritorijoje pasitaikytų paukščių gripo atvejų. Ši grėsmė kilo, kai prie Kauno buvo rastos kelios negyvos, paukščių gripu sirgusios gulbės. Jis sakė, jog Rietavo savivaldybės teritorijoje didelių paukštynų nėra. Yra tik trys registruoti paukštininkai, su kuriais veterinarijos specialistai jau kalbėjosi ir jiems bus keliami didesni reikalavimai. A. Montvydas taip pat minėjo, kad kiaulių maras iš Lietuvos pamažu traukiasi. Pernai ištirta apie 300 nušautų ir vieno nugaišusio šerno mėginys, bet maro nerasta.
Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Stabingis seniūnų prašė žemę deklaruojantiems ūkininkams priminti, jog šiemet yra naujų reikalavimų. Kokie jie, bus galima sužinoti kovo 16-ąją, 14 valandą, vyksiančiame seminare, kuriame ūkininkams reikėtų dalyvauti. Jis taip pat pabrėžė, kad šiemet net 90 proc. patikrų bus atliekamos nuotoliniu būdu, tad visiems patartina deklaruoti tik tą žemę, kuri tikrai dirbama, ar tas pievas, kurios tikrai prižiūrimos ir laiku nušienaujamos.
Laikantieji gyvulius ir neskubantieji jų laiku įregistruoti ar išregistruoti, prisidaro rimtų bėdų sau – jie gali netekti išmokų. Pernai išmokų netekusiesiems valstybė išmokėjo pusę jų sumos, o kaip bus šiemet, dar neaišku. Ir dar viena svarbi informacija: tie, kurie sutvarkė savo apleistus plotus, patys apie tai privalo pranešti Žemės ūkio skyriaus specialistams. To nepadarę, vienerius metus negaus išmokų.
A. Černeckis nemažai kalbėjo apie dvi – pašto ir urėdijų – reformas. Jis sakė, kad pašto reforma kol kas pristabdyta, bet tikslaus atsakymo, kaip bus iš tiesų, nėra. Į šias girnas papultų Tverų bei Medingėnų pašto skyriai. „Netikiu, jog tie „ateities paštininkai“ važinės į sunkiai pasiekiamus vienkiemius, – kalbėjo meras. – Tačiau man daug didesnį rūpestį kelia urėdijos panaikinimas. Mūsų savivaldybėje miškai užima 52 proc. ploto, urėdijai priklauso 640 kilometrų kelių. Pagal pirminius paskaičiavimus, per šią reformą darbą prarastų apie 80 žmonių (28 – urėdijoje ir 50 – medelyne dirbančiųjų sezoninį darbą). Mums tai – vidutinio dydžio įmonė. Reikia nepamiršti, kad tie 80 žmonių turi šeimas, kurios taip pat pajus reformos pasekmes.“
Seniūnai be nemažo pluošto informacijos gavo ir dovanų – Vytenio ir Junonos Almonaičių knygą „Pietų Ceklis. Keliautojo po Rietavo apylinkes žinynas“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...