Visi karai kyla dėl moterų

Taip galima pasakyti apie vasario 21-ąją Plungės rajono apylinkės teisme nagrinėtą baudžiamąją bylą, kurioje plungiškis Povilas Jurkus kaltinamas nesunkiai sutrikdęs sveikatą savo buvusios sugyventinės draugui Arūnui Servai.

Vyriškių akistata įvyko praėjusių metų liepos 23-iosios popietę prie Vytauto gatvės 8-ojo namo laiptų. Kaltinamųjų suole atsidūręs P. Jurkus ėjo iš namo, o nukentėjusiuoju pripažintas A. Serva – į namą. Vyrams apsižodžiavus, P. Jurkus kaire ranka smogęs A. Servai. Pastarajam buvo diagnozuotas skruostikaulio lūžis.
Nors iš pradžių vyras teigė susižalojęs pats, vėliau keitė parodymus, tvirtindamas, kad sveikatą jam sutrikdė P. Jurkus. Nukentėjusysis įvertino jam sukeltą fizinį skausmą ir prašė atlyginti 5000 eurų moralinę žalą. Civilinį ieškinį pateikė ir Šiaulių teritorinė ligonių kasa, kuri prašo kaltinamojo padengti beveik 70 eurų siekiančias A. Servos gydymo išlaidas.
Tačiau kaltinamasis neigia kaltę ir sako, kad nukentėjusysis susižalojo pats.
Sausio viduryje vykusio posėdžio metu apklaustas nukentėjusysis bei keli liudytojai. Savo nuomonę dėl šio incidento išsakė teismo medicinos ekspertas iš Klaipėdos Remigijus Petrauskas, parodymus davė ir pats kaltinamasis P. Jurkus. Vyriškis neneigė, kad tądien jis su A. Serva apsistumdė, tačiau tikino, kad skruostikaulio jam tikrai nesulaužęs.
Prokurorės paklaustas, kaip nukentėjusiajam atsirado sužalojimų, P. Jurkus teigė nežinąs. Jis sakė nesijaučiąs kaltas ir nematąs priežasčių, kodėl turįs mokėti A. Servai. Juolab kad jis anksčiau teigė, jog susižalojo pats.
Kurio teisybė – kaltinamojo ar nukentėjusiojo, – bandė išsiaiškinti ekspertas R. Petrauskas. Jo teigimu, tikėtina, kad A. Servai buvo sulaužytas skruostikaulis, kai P. Jurkus tyčia ar netyčia trenkė alkūne.
Ekspertas teigė nemanąs, kad trauma patirta buityje. Pasak jo, atsitrenkiant į plokštumą, į turėklus ar kokią kitą briauną – labiausiai tikėtini nubrozdinimai arba žaizdos, o šiuo atveju buvo užfiksuotas skruostikaulio lūžis.
Kad šią painią bylą būtų galima išnagrinėti, reikėtų apklausti vieną iš svarbiausių liudytojų – moterį, dėl kurios ir įvyko konfliktas. Pastarąją žadama kviesti į kovo pabaigoje vyksiantį posėdį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...