Gimnazistai susitiko su Nepriklausomybės Akto signatarais

LR-SEIMAlsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija sulaukė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo kvietimo dalyvauti susitikime su Nepriklausomybės Akto signatarais istorinėje Seimo Kovo 11-osios Akto salėje. Susitikimas vyko kovo 8-ąją, jame dalyvauti teisė buvo suteikta 16-kai aktyviausių, pažangiausių gimnazijos I–IV klasių mokinių.

Susitikimui pirmininkavo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo kancleris Stasys Kašauskas.
Apie Nepriklausomybės atkūrimą, Sąjūdžio veiklą, teisinės, šalies gynybos ir aplinkos apsaugos sistemų kūrimą, tautinę mokyklą, švietimo ir ūkio reformas, Lietuvos valstybės Konstitucijos parengimą ir priėmimą jaunajai kartai papasakojo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Česlovas Vytautas Stankevičius, Mečys Laurinkus, Jonas Prapiestis, Saulius Pečeliūnas, Birutė Valionytė, Irena Andrukaitienė, Gediminas Vagnorius, Aurimas Taurantas.
Renginio dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis. Parlamento vadovas papasakojo moksleiviams, kaip jis pasitiko 1990-ųjų kovo 11-ąją, ir palinkėjo moksleiviams besąlygiškai mylėti Lietuvą ir savo ateitį sieti su Tėvyne.
„Linkiu mums visiems drauge saugoti Lietuvą, puoselėti ją, būti pilietiškais. Esame visi reikalingi Lietuvai, ypač jaunoji karta, ir noriu priminti jums, kad tą nepakartojamą savasties ir taikaus, pagarbaus buvimo drauge jausmą saugo ir dovanoja tik laisva gimtinės žemė“, – susitikime sakė Seimo Pirmininkas.
Po susitikimo gimnazijos atstovai su Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja Angonita Rupšyte aptarė bendradrabiavimo galimybes, pasitinkant valstybės 100-metį.
Istorines pamokas apie valstybę ir valstybingumą gimnazistai pratęsė svečiuodamiesi Krašto apsaugos ministerijoje. Susipažinę su istoriniu jos pastatu, apžiūrėję Baltąją ir Juodąją sales, mokiniai klausėsi itin įdomios paskaitos apie informacinio karo grėsmes. Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Planavimo ir analizės skyriaus planavimo poskyrio viršininkas
mjr. Mindaugas Sakalauskas įdomiai ir įtaigiai pristatė ir analizavo mus supančias informacinio karo grėsmes, mokė, kaip jas atpažinti ir atskirti. M. Sakalauskas prisipažino, kad dar nuo studijų Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje laikų žino apie Alsėdžių gimnazijos ugdymo kryptį, tad jam buvę itin smagu bendrauti su šios mokyklos atstovais. Bendraujant aptartos galimybės šių metų gegužės 12 dieną vyksiančiai 5-ajai Statutinių profesijų dienai, kuri skirta Kariuomenės ir visuomenės bei partizanų pagerbimo dienai, pasikviesti NATO sąjungininkų atstovų į Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnaziją.
Šia puikia ir įsimintina išvyka gimnazija pradėjo renginius, skirtus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...