Paminėtos poetės gimimo metinės

DSC03969Neseniai Rietavo kultūros centre surengtas literatūrinis vakaras, kurio metu prisiminta Rietavo garbės pilietė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė, šviesios atminties poetė Birutė Lengvenienė, kuri šiais metais būtų minėjusi garbingą 75-erių metų gimimo sukaktį.

Rietavo kraštas itin turtingas žodžio meistrų. Nedidelis Žemaitijos miestelis dažnai tituluojamas rašytojų bei literatų kraštu. Antai šviesaus atminimo išeivijos rašytojo Eduardo Cinzo pavardę pagarbiai taria ne tik rietaviškiai, kiti Lietuvos miestų gyventojai, bet ir užsienio knygų bičiuliai.
Su plunksna draugavo ir artimas jo vaikystės draugas Ignas Viržintas. O kur dar Vytautas Norbutas, Alfonsas Jocys, Edmundas Malūkas bei su daina „Elektrėnų žiburiai“ kelią į populiarumą prasiskynęs poetas, dainų žodžių autorius Stasys Žlibinas. Tarp rietaviškių rašytojų – ir B. Lengvenienės pavardė.
Minint gražią sukaktį, 2010-aisiais Anapilin iškeliavusią rašyto žodžio puoselėtoją, kuri žinoma ne tik kaip ilgametė pedagogė ir talentinga rašytoja, bet ir kaip itin aktyvi žemaičių kultūros puoselėtoja, rietaviškiai pagerbė surengdami literatūrinį vakarą. Renginio metu kalbėta apie poetės gyvenimą ir kūrybą, skambėjo Kultūros centro skaitovių skaitomi eilėraščiai, humoreskos, žemaitiškos skaičiuotės vaikams.
Jautrumu persmelktą vakarą papuošė Rietavo meno mokyklos auklėtinių atliekami muzikiniai kūriniai. B. Lengvenienei skirtą renginį vainikavo daina apie Rietavą, kuriai žodžius parašė pati poetė. Daina „Saulė auksina gelstantį klevą…“ tapo tarsi Rietavo himnu, mat ji skambiai liejosi iš visų susirinkusiųjų lūpų.
Rietavo krašto žmonės didžiuojasi, jog jų kultūros istorijoje pėdsaką paliko toks žmogus kaip B. Lengvenienė, kuri rašė ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Nors rietaviškė parašė nemažai prozos kūrinių, tačiau bene labiausiai ji gerbiama bei mėgiama kaip eiliuoto žodžio meistrė. Šios moters poezijoje vietą rado ir jautri jos pasaulėjauta, ir išskirtinis žmogaus išgyvenimų pajautimas, ir šilti jausmai gimtajam kraštui – Žemaitijai.
Už savo talentą Lietuvos rašytojų sąjungai priklausiusi rietaviškė yra pelniusi ne vieną apdovanojimą bei gausybę padėkos raštų, tarp kurių – Prezidento Valdo Adamkaus, skirtas už rūpinimąsi Lietuvos jaunosios kartos švietimu.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...