Viktorina apie piliakalnius

20170303_153840_022017-uosius Seimas paskelbė Piliakalnių metais. Kad galėtume džiaugtis istorinėmis Lietuvos vietomis, grožėtis nuo piliakalnių atsiveriančiais nuostabiais vaizdais ir labiau pažinti savo gimtąjį kraštą, svarbu išsaugoti istorinę atmintį ateitiems kartoms. Norėdami daugiau sužinoti apie piliakalnius – Lietuvos valstybingumo simbolius, – Plungės bibliotekos jaunųjų knygos bičiulių klubo „Išminties upeliukas“ nariai surengė viktoriną „Piliakalniai – krašto istorijos liudininkai“.

Dalyviams reikėjo ne tik atsakyti į daugybę sudėtingų klausimų apie Plungės rajono ir visos Lietuvos piliakalnius, bet ir išspręsti kryžiažodį bei sužinoti Plungės ir Rietavo krašto žymios kraštotyrininkės Eleonoros Ravickienės pavardę. Dalis istorinių klausimų apie piliakalnius buvo paimta būtent iš šios kraštotyrininkės knygų ir straipsnių. Tačiau ne visi klausimai buvo rimti, sudėtingi ir sunkūs. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kas per Jonines susirenka ant Šatrijos kalno, kokio dydžio milžinų žiedai buvo rasti ariant Gondingos apylinkes, koks piliakalnis, anot legendos, supiltas žmogaus rankomis.
Kadangi viktorinoje dalyvavo skirtingo amžiaus vaikų, rezultatai buvo vertinami dviejose grupėse. Džiugu, kad net 6 dalyviai teisingai atsakė į visus klausimus ir užėmė pirmąją vietą. Nugalėtojomis tapo ketvirtokės Gabija Paulauskaitė ir Judita Trumpulytė, penktokė Emilija Paulauskaitė, šeštokės Ugnė Salytė ir Greta Mickevičiūtė bei septintokė Raminta Trakumaitė. Antrąja vieta pasidalino antrokė Augustė Vasiliauskaitė, ketvirtokė Ula Mikutytė bei šeštokės Dovilė Siminauskaitė ir Taja Vinciūnaitė. Trečioji vieta atiteko trečiokei Gabrielei Grigaitei, ketvirtokei Augustei Kazbaraitei bei penktokei Emai Junel. Pagyrimo raštais už drąsą buvo apdovanoti jauniausieji viktorinos dalyviai: ikimokyklinukė Justė Vasiliauskaitė ir vienintelis pirmokas Neimantas Bieliauskas. Visiems viktorinos nugalėtojams ir dalyviams buvo įteikti pagyrimo raštai ir originalūs prizai, kuriuos įsteigė ir padovanojo mažosios bendrijos „Arbūzas“ direktorius Irmantas Rojus, ūkininkai Romas Grauslys, Mindaugas Grikštas, Jūratė ir Dainius Rojai.
Ši viktorina tik viena dalis renginių ciklo apie piliakalnius. Kovo 15–31 dienomis Vilniuje, Seimo parodų salėje, bus eksponuojama klubo narių piešinių ir darbelių paroda apie piliakalnius, o balandžio 13 d. numatyta vaikų išvyka į Seimą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...