Vėjas išnešiojo atsisveikinimo varpų aidą

21703_0635Užvakar Plungė atsisveikino su kovo 5-ąją nužudyta plungiške Ieva Strazdauskaite. Tos dienos popietę mergina draugo automobiliu „Audi A7“ iš Plungės išvažiavo į Vilnių. Važiuodama telefonu ji bendravo su draugu. Kai po kiek laiko I. Strazdauskaitė į skambučius nebeatsiliepė, vaikinas apie tai pranešė jos tėvams, o šie kreipėsi į pareigūnus. Iškart buvo paskelbta dingusiosios paieška. Po vidurnakčio automobilis rastas Jonavos rajone, prie Žeimių kaimo esančiame miškelyje. I. Strazdauskaitė buvo rasta tik po penkių dienų – nužudyta ir užkasta Kėdainių rajone. Buvo sulaikyti 6 įtariamieji, kurių du vėliau paleisti.

Tokių laidotuvių Plungė dar nematė… Baltų rožių glėbiais nešini žmonės ėjo ir ėjo, skambėjo bažnyčios varpai, o automobilių virtinė nenutrūko apie pusvalandį. Pilna žmonių bažnyčia nuščiuvusi laukė, kol bus įnešta urna su nužudytosios pelenais. Prie bažnyčios stovėjo sustingusi žmonių minia. Moterų veidais riedėjo ašaros, kurių niekas nesigėdijo ir nešluostė. Jas tuoj pat džiovino vėjas, kuris ne tik po miestą išnešiojo varpų aidą, bet ir linguodamas šalia bažnyčios stovinčių medžių šakomis tarsi atsisveikino su ta, kuri mirė baisiose kančiose, kurios gyvenimą ir kūną sudraskė… ne žmonės – išgamos. Juos jau seniai reikėjo nuo visuomenės atskirti grotomis.
Virš minios pakibusi didžiulė skausmo banga buvo tarsi bežadis protestas prieš tą negailestingą jaunų nusikaltėlių kartą, kurie vaikystėje kompiuteriais žaidė žudikiškus žaidimus, o užaugę savo liguistas sadistines vizijas pavertė realybe. Koks barbaras gali pakelti ranką prieš moterį ir kastuvu talžyti jai galvą? Kokiu sadistu reikia būti, jog dėl metalo dėžės į tokį kančių liūną įstumtum ir galų gale nužudytum niekuo dėtą jauną moterį? Kančiose paskandintum jos motiną, tėvą, seserį, visus jos artimuosius. Ir jaunuolį, kuris turėjo tapti jos vyru, jų negimusių vaikų tėvu. Nužudydami šią jauną moterį, žmogžudžiai nužudė daug žmonių: vienus – dvasiškai, sugriaudami jų gyvenimus, kitus – fiziškai, neleisdami jiems gimti ir galbūt tapti einšteinais.
I. Strazdauskaitės likimas sujaudino visą Lietuvą. Žinia apie kelyje dingusią plungiškę žaibo greičiu pasklido po socialinius tinklus. Visi ja dalinosi ir prašė atsiliepti tuos, kurie apie šį įvykį turėjo bent trupinį informacijos. Kelias paras žmonės nuščiuvę laukė ir tikėjosi, kad pagaliau bus paskelbta, jog mergina –  gyva. Daugybė žmonių už ją meldėsi, tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, ji mirė tą patį vakarą, kai dingo. Daugybė žmonių už ją meldėsi ir užvakar: gedulo namuose, bažnyčioje, prie kapo duobės. Meldėsi ir už jos šeimą, kurią ši netektis lydės visą  gyvenimą. Meldėsi ir prašė jiems stiprybės. Meldėsi už Lietuvą ir Dievo prašė neleisti net gimti tiems, kurie užaugtų žmogžudžiais.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...