Pažintis su skirtingų šalių tautiniais šokiais

21703_0450Praėjusį šeštadienį, minint Lietuvos nepriklausomybės dieną, Plungės kultūros centrą sudrebino gražia Kovo 11-osios šventės tradicija tapęs tarptautinis vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių festivalis „Laisvės vaikai“. Kaip ir kiekvienais metais, renginį papuošė ne tik mūsų šalies liaudiško šokio tradicijų puoselėtojai, bet ir svečiai iš užsienio. Šįkart iš Latvijos ir Gruzijos. Pastarajai atstovavo Tbilisio miesto tautinių šokių ansamblis „Marula“, o Latvijai – Bauskės vaikų ir jaunimo centro ansamblis „Memelite“ bei Cėsio miesto kultūros ir turizmo centro vaikų ir jaunimo šokių ansamblis „Randinš“.

Pradėti dvyliktus metus rengtą festivalį garbė atiteko šventės šeimininkams – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijai „Mažasis suvartukas“ ir ansamblis „Suvartukas“. Prieš jų pasirodymą susirinkusiuosius muzikine dovana pasveikino Plungės „Saulės“ gimnazijos choras, kuriam vadovauja Elena Klimienė.
Pynę iš naujausių šokių supynęs „Mažasis suvartukas“ savo istoriją pradėjo prieš septyniolika metų. Noras šokti liaudiškus šokius ir populiarinti jų tradiciją šiuo metu vienija per du šimtus šokėjų, kuriems vadovauja Ilona Baltikauskaitė. Plungiškių kolektyvas žinomas ne tik Žemaitijoje, bet ir kituose šalies regionuose ir net užsienyje. Mat jis – dažnas tautinės muzikos ir šokių festivalių, švenčių ir kitokių renginių dalyvis.
Be mūsiškių šokėjų, festivalio, kurio pagrindinė idėja yra populiarinti liaudišką šokį, suvienijant geriausius Respublikos ir kitų šalių vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvus, bei prisidėti prie jaunosios kartos pilietiškumo ir patriotizmo ugdymo, programą praturtino ir svečių pasirodymai.
Gerą nuotaiką visiems dovanojo liaudiškų šokių grupė „Viržytė“ iš Šilutės, šokių studija „Trepsiukas“ iš Gargždų bei svečiai iš užsienio – profesionalūs latvių kolektyvai „Randinš“ ir „Memelite“ bei Gruzijos atstovai – ansamblio „Marula“ šokėjai. Pastarieji publiką sužavėjo savo išskirtiniu temperamentu bei per kraštus besiliejančia energija.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...