Muziejuje – akvarelės ir miniatiūrų paroda

21703_0406Praėjusio penktadienio vakarą Žemaičių dailės muziejuje, Plungėje, atidaryta dailininkės bei knygelių vaikams autorės Giedrės Bulotaitės-Jurkūnienės akvarelės ir miniatiūrų paroda. Iš Plungės kilusi menininkė renginio metu plungiškius supažindino ir su naujausiomis savo knygelėmis vaikams „Gailutė“ bei „Girios minklės“.

G. Bulotaitė-Jurkūnienė gimė 1947-aisiais, Plungėje, tačiau gimtąjį miestą menininkė iškeitė į sostinę. Visada polinkį menui jautusi kraštietė yra baigusi Lietuvos valstybinį dailės institutą. Tarp gausybės jos kūrinių – per 200 plakatų politine, kultūros ir gamtos apsaugos temomis.
Savo darbus kūrėja eksponuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ji – beveik visų respublikinių, Baltijos šalių ir daugelio tarptautinių plakatų parodų dalyvė. Meniškos sielos G. Bulotaitė-Jurkūnienė yra apipavidalinusi per kelias dešimtis muzikos plokštelių vokų, nupiešusi keletą diafilmų, sukūrusi Raseinių, Giedraičių ir Betygalos miestų herbus.
Už savo darbus 1992-aisiais buvo apdovanota Sausio 13-osios atminimo medaliu. O kur dar trys Lietuvos rekordų diplomai už mažiausius daugiaplanius ir daugiaspalvius paveikslus.
Kaip renginio metu sakė Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas, Giedrė yra Plungės vaikas. Tai – menininkė iš didžiosios raidės, mat jos darbai atlikti įvairia dailės technika. Jos kūrybą puošia plakatai, estampai, knyginė grafika, miniatiūros, akvarelės, temperos bei aliejinė tapyba. Menininkės darbų yra įsigijęs ne vienas muziejus bei privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje.
G. Bulotaitės-Jurkūnienės kūrybą ir kultūrinę veiklą tyrinėję menotyrininkai teigia, jog dailininkė žavi profesionalumu, estetinių nuostatų nuoseklumu, spalvine „klausa“ bei nepriekaištingu skoniu. Tuo įsitikino ir parodos atidarymo dalyviai. Apžiūrinėdami menininkės kūrinius, žmonės kone aikčiojo iš nuostabos ir susižavėjimo. „Ji visai išprotėjo“, – sakė artimi parodos autorės bičiuliai, sutelkę dėmesį į miniatiūras, kurioms apžiūrėti būtina lupa. Priešingu atveju, nepamatysi, kas jose pavaizduota. O ten – ir miniatiūrinė raudonplaukė mergaitė, ir nuostabaus gamtovaizdžio supama trobelė, ir dailiai išmarginta pelėda…
Dailininkės miniatiūros – simpatiški, maži paveikslėliai su gyvūnų ir gamtos motyvais – net keturis kartus yra patekusios į Lietuvos rekordų knygą.
Talentingą menininkę išskirtinės parodos atidarymo bei knygelių vaikams pristatymo proga sveikino ne tik muziejaus darbuotojai, bet ir iš įvairių Lietuvos kampelių į Plungę suvažiavę jos kūrybos gerbėjai, kolegos bei bičiuliai. Dauguma jų – Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“, kurios įkūrėja ir prezidentė yra G. Bulotaitė-Jurkūnienė, narių. Klubo branduolį sudaro įvairių specialybių dailininkai, tačiau čia galima sutikti ir muzikantų, ir dainininkų, ir baleto artistų bei rašytojų.
Ypač gražiai bičiulę pasveikino Vilniaus senosios muzikos ir šokio ansamblis „Puelli Vilnensis“. Apsitaisę didingą praeitį primenančiais apdarais, svečiai iš sostinės sušoko keletą senovinių šokių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...