Apie perspėjimą

BunkaKovo 11-ąją plateliškiai vėliavas kėlė ir prisimindami Mokytoją Stanislavą Andriuškaitę, kurios šimto metų sukaktis buvo tą dieną.
Susirinkę seniūnijos salėje, jie dalijosi prisiminimais, kaip ir ką Mokytoja sakiusi, kaip ir ką pastūmėjo mokytis, kurti, kaip ir kam tiesino gyvenimo kelią savo sveiko žemaitiško proto ir gyvenimo patirties padiktuotais patarimais.
Prisimenu, pasakojo ji apie tuos laikus, kai mokytojai buvo verčiami dar ir agituoti žmones eiti į rinkimus.
Vienoje kaimo trobelėje Mokytoja užvedė kalbą, kad žmogus buvo kosmose, bet ten Dievo nerado.
– Ėš kōr žėnā, ka žmuogus bova dongou? – klausė trobelės šeimininkė.
– Televizuorius ruodė, – aiškino Mokytoja.
– Ēk jau ēk, panelė muokītuojė, – atsiduso moteriškė, – ontā par televizuoriu ė žōsīs, ė pīlės rokoujēs, a to tou tėki?
Tokiu pasakojimu Mokytoja dar anais laikais perspėdavo už gryną pinigą nepriimti visko, ką laikraščiai rašo, televizoriai rodo.
Tada juose būdavo labai daug smegenų skalbimo, o dabar – dar ir pinigų viliojimo priemonių.
Bene šlykščiausią regėjau vienoje didžiausių Lietuvoje internetinių svetainių, kurioje reklamuojamos „stebuklingos“ kapsulės pristatomos kaip padėjusios anoniminei plungiškei išgyti per kelias sekundes.
Nesiimu spręsti apie kapsulių poveikį, bet, regis, neegzistuojanti plungiškė paminėta todėl, kad mūsų miesto vardas dėl Ievutės tragedijos dabar labai dažnai kartojamas ir girdimas. Jo pasirinkimas panašus į vadinamąjį neurolingvistinį programavimą, skirtą žmogaus „subjektyvaus pažinimo struktūroms“ suprasti ir paveikti.
Paveikti ir užsidirbti naudojantis tragedija?!
Kad nebūčiau apkaltintas smurtavimu, tyliu, ką daryčiau su tai sumaniusiu subjektu, kuris turi žmogaus išvaizdą.
Seimo narys Remigijus Žemaitaitis siūlo riboti vaistinių preparatų ir maisto papildų reklamą. Pavydėtina drąsa, numanant, kad dėl to prieš jį vienysis ne tik preparatų ir papildų pardavėjai bei gamintojai, bet ir produktus reklamuojanti žiniasklaida, anot R. Žemaitaičio, per metus iš farmacininkų gaunanti apie 38 milijonus eurų.
Regis, neatsiliks ir Vyriausybė, kuriai geriau didesnės kainos ir apyvarta, nes tada daugiau mokesčių surenkama.
Ir apie tai mus Mokytoja perspėjo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...