Va ir būk pilietiškas…

21703_0209„Gerbiamas „Žemaiti“, prašau pasidomėti, ar teisėtai vieno Laisvės alėjos namo gyventojas pjauna liepas? Ar jis turi leidimą jas pjauti ne tik prie savo namo, bet ir parko teritorijoje, o medieną krauti savo kieme? Ar už ją sumokėjo? Liepas plungiškis pjovė kovo 4–5 dienomis ir dar anksčiau. Pasiteiravus, ką jis čia daro ir ar turi leidimą, tas pilietis grubiai atšovė, jog esame pašaliniai ir kišamės ne į savo reikalus. Matėme, kad beveik buvo pasiruošęs mus sumušti. Va ir būk pilietiškas savo mieste!“ Redakcijai šį laišką parašiusio skaitytojo pavardė – žinoma.

„Žemaitis“ su šiuo laišku pirmiausia supažindino Plungės miesto seniūną Gintarą Domarką ir pasiteiravo, ką jis žinąs apie šią situaciją? Seniūnas patikino, jog to namo gyventojas medžius pjauti gali – turi Želdinių komisijos leidimą. „Sausį viena liepa staiga griuvo ir apgadino slėnyje esantį mūsų pastatą. Medis taip pat sulaužė ir šalia gyvenančio plungiškio tvorą. Kai žmogus paskambino į seniūniją ir pasiteiravo, ką jam dabar daryti, leidau medį supjaustyti, o medieną pasiimti – bent šioks toks atlygis už žalą. Kitais atvejais, seniūnija nupjautus medžius atiduoda socialiai remtinoms šeimoms, tačiau šįkart žmogus patyrė nuostolių, todėl taip ir pasielgiau“, – sakė G. Domarkas.
Seniūnas paminėjo, jog baigiant pokalbį su nukentėjusiu plungiškiu, šis pasiguodė, kad tuojau gali nulūžti dar kelios liepos, tada žala būsianti gerokai didesnė. „Paaiškinau, jog dėl kitų medžių padėti negaliu – jis turi kreiptis į Želdinių komisiją, kuriai vadovauja Plungės rajono savivaldybės ekologė Edita Lydienė, ir gauti leidimą. Žinau, jog komisija pas jį lankėsi ir leidimą išdavė, tačiau ar leido jam pasiimti ir medieną, atsakyti negaliu – to reikia klausti ekologės“, – pridūrė seniūnas.
„Žemaitis“ kalbėjosi ir su E. Lydiene. Ši sakė, kad tais atvejais, kai tenka apsispręsti – šalinti medžius ar ne kultūros paveldo objektuose, – komisijoje privalo dalyvauti ir Kultūros paveldo departamento Telšių skyriaus atstovas. Apžiūrint parke augusias liepas, dalyvavo Telšių skyriaus vyriausiasis valstybės inspektorius Vidmantas Dovidauskas. Į komisiją dėl tų medžių sausio 23-iąją kreipėsi plungiškė J. S. Ji prašė leisti nupjauti keturias liepas, iš kurių dvi buvo palūžusios. Be to, jos augo visai šalia tvoros ir kėlė rimtą grėsmę.
„Medžius nupjauti leidome, – sakė ekologė, – tik savininką įpareigojome šiuos darbus atlikti savo lėšomis ir užtikrinti saugumą, kad nebūtų sulaužytas ar pažeistas svetimas turtas.“ E. Lydienė pažymėjo, jog atskiro sprendimo, kur dėti nupjautą medieną, Želdinių komisija nepriėmė, tačiau kai sklypo savininkas sutiko nekelti pretenzijų dėl sulaužytos tvoros, nupjautos liepos atiteko jam.
Savivaldybės ekologė E. Lydienė prašė informuoti gyventojus, jog netrukus bus vertinami visi rajono viešosiose erdvėse augantys medžiai. Kadangi Želdinių komisijos kompetencija to daryti neleidžia, buvo paskelbtas viešas šios paslaugos pirkimas. Jį laimėjo viešoji įstaiga „Lietuvos arboristikos centras“. Kvalifikuoti ir atestuoti specialistai taip pat vertins ir Laisvės alėjos liepų būklę. Ir tik po to bus nuspręsta, ką su tais medžiais daryti: genėti ar šalinti. Ekologė sakė suprantanti, jog dėl tų liepų, ypač jeigu jas teks išpjauti, kils pasipiktinimo banga, todėl ir buvo nuspręsta remtis ne vienos ar kitos gyventojų grupės nuomone, bet specialistų išvadomis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...