Jėgos sporto šventė

Minint Kovo 11-ąją, Plungėje vyko rajono sunkiosios atletikos turnyras bei štangos spaudimo varžybos. Šiame tradiciniu tapusiame jėgos sporto renginyje dalyvavo bemaž trys dešimtys sportininkų iš Plungės, Šilalės bei Mažeikių rajonų.

Sunkiosios atletikos turnyre rungėsi vien plungiškiai. Jų užimtos vietos nustatytos pagal tarptautinę Sinklerio taškų skaičiavimo lentelę, įvertinančią kiekvieno atleto asmeninį svorį bei surinktą sumą dvikovėje.
Kaip ir reikėjo tikėtis, tarp merginų sunkiaatlečių labiausiai pasižymėjo Eglė Gedrimaitė, pagerinusi net penkis mūsų rajono moterų rekordus. Dukart Lietuvos sunkiosios atletikos  vicečempionė šįkart išmėgino jėgas svorio iki 69-ių kilogramų kategorijoje, surinkta dvikovės suma –111 kilogramų (rovimas – 47, stūmimas – 64 kg). Jos varžovė Aušra Matevičiūtė laimėjo antrąją vietą. Kitoje varžybų grupėje pirmoji buvo Rosita Krikotina, o antroji – Gintarė Skrimskytė.
Sunkumų kilnotojai varžėsi trijose amžiaus grupėse: jaunučių, jaunių ir jaunimo. Nugalėtojais tapo Eitvaldas Uriupinas, Deimantas Navadvorskas ir Sikstas Kazlauskas. Antrąsias vietas užėmė Rokas Žebrauskas, Ovidijus Buta bei Arūnas Slonkus. Tretieji buvo Lukas Eglinskas, Raimondas Skrimskis. Beje, Plungės rajono rekordus pagerino E. Uriupinas, R. Žebrauskas, O. Buta ir R. Skrimskis.
Varžybų aistros tiesiog virte virė štangos spaudimo varžybose. Tarp atletų, svėrusių iki 74-ių kilogramų, pirmasis buvo Vytautas Grimalis (Plungė), antrasis – Dovydas Petrauskas (Laukuva) ir trečiasis – Sikstas Kazlauskas (Plungė).
Vaikinų, svėrusių virš 74-ių kilogramų, grupėje užtikrintai nugalėjo mažeikiškis Margiris Bauža, įveikęs 140 kilogramų svorį.  Antrąją vietą užėmė Kasparas Bacevičius (117,5 kg), o trečiąją –
Šarūnas Mikalauskas (115 kg). Abu jaunuoliai  – laukuviškiai.
Užėmusieji pirmąsias–trečiąsias vietas apdovanoti Plungės sporto ir rekreacijos centro įsteigtais proginiais medaliais, o nugalėtojai – dar ir Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ prizais.