Prašo ir prašo, ir prašymus rašo…

1612-1835Kiekvienas plungiškis ar svečias, kuriam teko važiuoti (neduok, Dieve, jeigu ėjo pėsčias) Nausodžio seniūnijos Kaušėnų kaimo Babrungo gatve, kratydamasis per duobes ar vasarą springdamas dulkių tumulais, tik aikčiojo: „Siaubas, jaučiuosi taip, tarsi dardėčiau tikro Babrungo dugnu.“ Nežinantiesiems, kur ta Babrungo gatvė yra, reikia paaiškinti: važiuodamas Birutės gatve ir už „Vičiūnų“ pasukęs į kairę, patenki į minėtą gatvę, šalia kurios – trijų sodų bendrijų namai, kuriuose gyvenama nuolat. Ši gatvė atveda prie vadinamosios Plungės jūros užtvankos pabaigos. Pervažiavus tiltą, atsiduri Medelyno gatvėje, kuri jau visa išasfaltuota. Būtent Medelyno gatvės sutvarkymas daug vilčių suteikė Babrungo gatvės gyventojams. Deja… Vienas į redakciją atėjęs šios gatvės gyventojas sakė: „Mes viską suprantame – Medelyno gatvėje gyvena ponų, o mūsų – varguolių elitas, todėl galim, kiek norim dulkėmis čiaudėti, dėl to niekas galvos nesuka.“

Kiek šiuose žodžiuose tiesos, o kiek – pašaipos, galima tik spėlioti, bet tikra tiesa, kad trijų sodininkų bendrijų – „Liepos“, „Dobilo“ ir „Senojo vandenio“ – pirmininkai jau nebe pirmi metai varsto rajono valdžios kabinetų duris, beldžiasi ir į Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovų širdis ir sąžinę, bet išgirsta vien šabloniškas frazes. Tokios pat surašytos ir jiems atsiųstuose raštuose. Savivaldybės valdžia apie asfaltuotą gatvę svajojančius gyventojus siunčia į Automobilių kelių direkciją, o ši – juos grąžina į… Savivaldybę. Tačiau žemaičiai – užsispyrę žmonės ir rankų nenuleidžia. Žinodami, jog ratus reikia ruošti žiemą, o roges – vasarą, jie kasmet savo žygį pradeda iš naujo. Gal šiemet nepasikartos jau kelis pavasarius girdėta plokštelė – lėšos dar nepaskirstytos. O kai jos būna paskirstytos, paaiškėja, jog ir vėl atsirado tokių, kuriems asfaltas reikalingas labiau negu Babrungo gatvės gyventojams. Nors tose gatvėse krovininiai sunkvežimiai ir kita galinga technika nedarda, o čia – bilda, jog net langai, tarsi per žemės drebėjimą virpa. Todėl čia gyvenantys žmonės viliasi, kad šiemet jiems pasiseks. Šitaip nuo 2009-ųjų, kai buvo parengtas techninis projektas, kuris vėliau tapo savotiška kliūtimi, nes paseno ir nebeatitiko dabartinių reikalavimų. 2015-aisiais projektas buvo patikslintas, tad ir sužibo vilties spindulėlis.
Visų trijų sodų bendrijų pirmininkai pasirengę ir vėl rašyti raštus, ir vėl prašyti, kad pagaliau jie patektų tarp laimingųjų. Jie tuomet vylėsi, kad 2016-aisiais jų taip neapgaudinės kaip anksčiau. Dar 2016 m. vasario 25-ąją pirmininkai parašė ir Savivaldybėje užregistravo savo prašymą dėl Babrungo gatvės rekonstrukcijos. Pernai kovo 1-ąją gavo mero pavaduotojo Mindaugo Jurčiaus atsakymą, kuriame išdėstyta, jog Savivaldybė keletą metų kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos tikslinių ar rezervo lėšų Babrungo gatvei rekonstruoti. Ankstesniais metais lėšų neskirta, o dėl 2016-ųjų esą dar buvę neaišku, nes tada pinigai buvę dar nepaskirstyti.
Tada gyventojai sukruto – kol tie pinigai nepaskirstyti, reikia kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją. Taip ir padarė, tačiau pernai gautas atsakymas – pribloškė. Jame tuomet laikinai direktoriaus pavaduotojo pareigas ėjęs Zigmantas Perveneckas be jokių išvedžiojimų paneigė Savivaldybės siųstus atsakymus, kad mūsų valdžia – niekuo dėta, o kalti negeri žmonės iš direkcijos.
Lietuvos automobilių kelių direkcijos atsakyme buvo rašoma: „Plungės rajono savivaldybė pateikė prašymą Kelių direkcijai dėl šešių Plungės rajono vietinės reikšmės susisiekimo infrastruktūros objektų finansavimo 2016 metais. Prašyme buvo įrašyti ir Nausodžio seniūnijos Kaušėnų kaimo Babrungo gatvės, kuri jungiasi su valstybinės reikšmės rajoniniu keliu Truikiai–Prūsaliai, rekonstravimo darbai. Įvertintų ir prioriteto tvarka surašytų projektų sąraše šis objektas buvo šeštasis (!). Informuojame, kad lėšas savivaldybės gali paskirstyti savo nuožiūra parinktiems objektams finansuoti, tarp jų – ir šiai gatvei.“
O kokio atsakymo Babrungo gatvės gyventojai sulauks  2017-aisiais? Ar vėl bus kaltinami pikti dėdės iš Automobilių kelių direkcijos, o gal jau visos gatvės, kuriose gyvena Plungės ponų elitas, išasfaltuotos, tad ateis eilė ir kaimo gatvei, kuri realiai yra Plungėje ir joje gyvena plungiškiai?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...