Tarybos posėdyje – vienintelis klausimas

Praėjusį antradienį į posėdį susirinkę Rietavo savivaldybės tarybos nariai (iš 17-os dalyvavo 12) apsvarstė tik vieną klausimą – „Dėl skolos reikalavimo perleidimo ir sutarties pasirašymo“. Prieštaraujančiųjų šiam nutarimui nebuvo, nes, nepasirašius minėtos sutarties, taptų nebeaišku, kada 150 Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokinių ir pedagogų galėtų persikelti į atnaujintą Parko gatvėje 10-uoju numeriu pažymėtą pastatą.

Kaip sakė meras Antanas Černeckis, keblumų kilo po to, kai  Švietimo ir mokslo ministerijoje pasikeitė lėšų skirstymo tvarka. Šį pastatą renovuojanti UAB „Kongera“ darbus turėtų baigti balandžio pabaigoje, tačiau Rietavo savivaldybė iki šiol negavo reikalingų 260 tūkst. eurų. Numatyta, jog 115,1 tūkst. eurų rietaviškiai gaus iš Telšių regiono plėtros programos „Neformaliojo švietimo infrastruktūros plėtra“, o likusius iš švietimo įstaigų modernizavimo programos turi skirti Švietimo ir mokslo ministerija.
Meras minėjo, kad jeigu tas pastatas iki šiol tebebūtų avarinės būklės, Savivaldybei jokių problemų nekiltų. O dabar, kai jis jau visiškai baigiamas atnaujinti, ministerijos pozicija nėra aiški, todėl neaišku, ir kokį sprendimą ji priims. O darbai nelaukia – pastato renovacija jau ir taip per ilgai užsitęsė.
„Šis sprendimas mums būtinas, kad laiku užbaigtume darbus, – kalbėjo A. Černeckis. – UAB „Kongera“ susitarė su AB „Šiaulių bankas“ perleisti jai Savivaldybės biudžeto skolos iki 260 tūkst. eurų reikalavimo teisę. Jeigu patys imtume paskolą, netektumėm teisės gauti paramą. Taigi lieka vienintelė išeitis – pasirašyti trišalę reikalavimo teisių perleidimo sutartį. Sunkiau būtų tik tuomet, jeigu iki metų pabaigos nesumokėtumėm bankui. Tuomet ant mūsų pečių gultų ne tik skola, bet ir palūkanos.“
Apie susidariusią situaciją išgirdę, Tarybos nariai be jokių išlygų pasisakė už tai, jog minėtam sprendimui būtų pritarta. Taryba taip pat įpareigojo Savivaldybės administracijos direktorių Vytautą Dičiūną pasirašyti „Reikalavimo teisių perleidimo“ sutartį.
Posėdyje aptarta ir prasta pavasarinių kelių būklė, kalbėta ir apie gimnazijos sporto salės statybą. A. Černeckis kolegas informavo, jog kitas posėdis vyks kovo 30-ąją.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...