Apie pirstelėjimą

BunkaPėsčias ėjau per Lietuvą. Pačiame Kelmės rajono pakraštyje, Šimkaičių kaime, užsukau į pakelės trobelę. Su senute Efrozina pleptelėjome apie šį bei tą, o ji ėmė ir pasiguodė, kad niekada anksčiau nakčiai durų nesklęsdavo, o dabar dar ir kablį jos žmogus įtaisė. Prieš lovon guldama, raminančiųjų išgeria. Nes televizorius tokius dalykus rodo, jog vaidenasi, kad iš jo išlipę niekadėjai apie duris braižosi.
Buvo tai daugiau kaip prieš dvidešimt metų. Farmacininkai per tą laiką raminančiųjų tonomis pardavinėjo, silpnesnių nervų žmonės kas į psichiatrines, kas į kapus atgulė.
Alasas pakilo dabar.
Dauguma suvokia, kad bandymas kištis į žiniasklaidos reikalus buvo nevykęs. Daug kas suvokia ir tai, kad „50/50“ vadinamojo įstatymo projekto autoriai tikėjosi bent diskusijos apie žiniasklaidos poveikį.
Bet einasi kitaip.
„Ta moteriškė yra totaliai išprotėjusi“, „idiotai“, „pasikėsinimas į mūsų valstybės konstitucinę sąrangą“, „Seimo pudeliai“ „ar… jau tokia kvėša“, „spjūvis į veidą… nepriklausomai Lietuvai“, „valstiečių“ trojkė“. Tai – tik menka dalelė jiems skirtų epitetų ir bene faktais pristatomų nuomonių, kurių, regis, riebiausioji dalis priklauso vadinamiems tautinės žurnalistikos grandams.
O dar ne grandas, bet pasaulyje žinomas socialiai jautrios fotografijos kūrėjas A. Morozovas sako, kad „Pirmasis pokyčių žingsnis galėtų būti teisinis tokių laidų kaip „Farai“, „TV pagalba“, „24 valandos“ reguliavimas.“
Kitas grandas mažne tyčiojosi iš Vengrijos žiniasklaidos, bet nesakė, kad joje, kai valdžia, be kitko, meduoliu ir botagu ėmė riboti neigiamos informacijos srautą, savižudybių sumažėjo daugiau nei dvigubai. Buvusi „pasaulio čempionė“ pirmauti paliko Lietuvą.
Į grandus nesibraunantis interneto svetainės komentatorius mano, jog „Diskusija… reikalinga, bet kas ją organizuos?:). Dabar visi žiniasklaidos atstovai vieningai tiesiog žviegia, sakyčiau, iš įniršio – gąsdina cenzūros įvedimu, pavojais laisvam žodžiui, nors puikiai supranta, ką būtent norėjo akcentuoti Šakalienė.“ Kitas įtaria žiniasklaidą, didinančią savo pajamas „pritraukiant dėmesį“.
Todėl ir pavadinime užrašiau dėmesį traukiantį „pirstelėjimą“.
Be to, regis, tuo diskusija apie žiniasklaidą ir baigsis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...