Už aritmetinę klaidą – išteisinti ar nubausti?

Pernai Plungės rajono apylinkės teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje daugėdiškis Arūnas Uoga ir jo sesuo Daiva Gintalienė kaltinami aplaidžiai  tvarkę UAB „Splitwood“ buhalterinę apskaitą. Kovo 13-ąją teismas po ilgos pertraukos vėl atvertė šią bylą. Pertrauka buvo padaryta tam, kad būtų atlikta išsami ekspertizė. Tądien buvo supažindinama ne tik su eksperto išvada, bet ir sakomos baigiamosios kalbos. Nuosprendį teismas skelbs jau šio mėnesio pabaigoje.

Nagrinėjant bylą, buvo pateikta 2014-ųjų gruodžio 13-osios specialisto išvada. Joje konstatuota, kad nuo 2011-ųjų kovo 1-osios iki 2013-ųjų gruodžio 31 dienos, tvarkant UAB „Splitwood“ buhalterinę apskaitą, buvo nesilaikoma teisės aktų reikalavimų. Šiuo laikotarpiu įmonei vadovavo trys asmenys – D. Gintalienė, A. Uoga ir Rimvydas Griguola. Pastarąjį teismas jau anksčiau pripažino kaltu ir skyrė jam bausmę.
Nuo 2011-ųjų sausio 13-osios iki kovo 13-osios minėtai bendrovei vadovavo D. Gintalienė. Iš specialisto išvados matyti, kad šiuo laikotarpiu įmonėje buhalterinė apskaita buvo tvarkoma apgaulingai.
Specialisto išvadoje rašoma, kad 2011-ųjų kovo 3-iąją  UAB „Splitwood“ kitai įmonei pardavė kiek daugiau nei 31-ą kubinį metrą lentelių už 12874,51 lito (3728, 71 euro), o medienos pirkimas buvo užfiksuotas tik 2011-ųjų kovo 14-ąją.
Nuo 2013-ųjų vasario 1-osios iki gruodžio 31 dienos UAB „Splitwood“ vadovavęs A. Uoga neužfiksavo, kiek ir kada įmonė įsigijo atraižų bei pjuvenų. Buhalterinėje apskaitoje parašyta, kad apvaliosios medienos buvo įsigyta 969, 900 kubinio metro, o pardavimų dokumentuose – 1859,156 kubinio metro. A. Uoga į apskaitą neįtraukė, kad įsigijo 1646, 770 kubinio metro apvaliosios medienos.
Tačiau pateikta eksperto išvada iš dalies keičia kaltinimą. Ekspertas nurodė, kad UAB „Splitwood“ nepadarė žalos nei valstybei, nei bendrovei, nes 2016-ųjų kovo mėnesį, direktoriaus įsakymu, ištaisė klaidas ir pašalino trūkumą.
Susipažinus su eksperto išvada bei kitais byloje esančiais dokumentais, buvo sakomos baigiamosios kalbos. Prokurorė Eleonora Kudriavceva prašė teismo A. Uogą ir D. Gintalienę pripažinti kaltais ir skirti jiems pinigines baudas. Pastarajai skirti 1900 eurų, o jos broliui – 2660 eurų baudą.
Kitos nuomonės buvo kaltinamieji ir jų atstovas Marius Gricius. Pastarasis tvirtino, kad jo ginamieji jokio nusikaltimo nepadarė ir turi būti išteisinti.
Pasak advokato, ištaisius aritmetinę klaidą, paaiškėjo, kad buhalterinė apskaita UAB „Splitwood“ buvo tvarkoma tinkamai, tik medienos, atraižų ar pjuvenų kiekiai buvo rašomi skirtingais mato vienetais. Vadovai šią žaliavą nurodė erdmetriais, o ne kubiniais metrais. Vienas kubinis metras yra lygus trims erdmetriams, todėl šis neatitikimas ir išryškėjo buhalteriniuose dokumentuose. Pakeitus šį mato vienetą, skaičiavimai atitiko, o žala nebuvo padaryta nei bendrovei, nei valstybei.
Ar teismas išteisins, ar skirs baudą teisiamųjų suole atsidūrusiesiems, paaiškės jau šio mėnesio pabaigoje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...