Kliuvo ir jaunesniajam, ir vyresniajam

Praėjusią savaitę Plungės rajono apylinkės teisme atversta baudžiamoji byla dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų. Tuo yra kaltinamas 1987-aisiais gimęs aleksandraviškis Marius Vilnius. Jo pykčio ir agresijos priepuolius teko patirti dviems to paties kaimo gyventojams.

Kaltinamasis aktas byloja, jog bėdų M. Vilnius prisidarė praėjusių metų birželio 26-osios popietę. Jaunas vyras prie Aleksandrave esančios parduotuvės sutiko to paties kaimo gyventoją Vaidą Vaitkų, kuris, kaltinamojo teigimu, skleidė negražias kalbas apie jo šeimą. Bandant aiškintis dėl apkalbų, tarp vyrų kilo konfliktas, vėliau peraugęs į muštynes.
M. Vilnius nesusivaldė ir tyčia kumščiu vožė V. Vaitkui į veidą. Šiam nugriuvus, dar kelis kartus spyrė. Aleksandraviškių „pasirodymą“ prie parduotuvės matė Stanislovas Vaičius. Vyresnio amžiaus aleksandraviškį papiktino M. Vilniaus elgesys, todėl ėmė ant jo šaukti. Žinoma, mušeika neliko patenkintas trečio asmens įsikišimu, be to, V. Vaitkus, prieš ateinant S. Vaičiui, esą pasakė, kad būtent jis (suprask, S. Vaičius) skleidžiąs gandus apie M. Vilniaus šeimą. Tad pastarasis nutarė dar ir jį „paauklėti“ – trenkė vyrui į kairįjį šoną.
Nors kaltinamasis teigė, jog smogė tik vieną kartą, S. Vaičiui medikai nustatė net kelių šonkaulių lūžius. Patirtus sužalojimus aleksandraviškis įvertino 3000 eurų. O kur dar 175 eurai, išleisti vaistams bei kelionėms į gydymo įstaigas, advokato paslaugos, kurios įvertintos 750 eurų. Šias sumas sumuštas vyras prašė priteisti iš mušeikos. Civilinį ieškinį yra pateikusi ir Šiaulių teritorinė ligonių kasa.
Tačiau M. Vilniui tokie pinigai pasirodė per dideli. Juk jis po skyrybų  turi išlaikyti dvi atžalas. Be to, kaltinamasis abejojo, ar nuo vieno smūgio S. Vaičius galėjo patirti tokių sužalojimų. Esą kaime žmonės kalbėję, kad kitą dieną po muštynių S. Vaičius važiavęs dviračiu…
Nepaisant visų abejonių, M. Vilnius prisipažino, kad yra kaltas. Tikino, jog gailisi dėl to, ką padaręs. Esą negalvojo, kad viskas taip baigsis. Tardomas vyras pasakojo, jog jį supykdė, kad, aiškinantis su V. Vaitkumi, iš kažkur išlindęs S. Vaičius, kuris rėkė ir keikėsi.
Tiesa, su jaunesniąja savo auka kaltinamasis susitaikė dar tą pačią dieną. Teisme aiškino, jog tą patį norėjęs padaryti ir su S. Vaičiumi. Skambino jam, tačiau nukentėjusysis pareiškė, kad be advokato nesivels į jokias diskusijas.
Kaltinamąjį gynęs teisininkas pasiūlė taikytis posėdžio metu. Tokiu būdu baudžiamoji byla aleksandraviškiui būtų nutraukta. Nors ir pradžių nukentėjusysis ir jo advokatas spyriojosi, sakė, jog iki teismo tai buvo galima padaryti, galiausiai sutiko. Pertraukos metu abi pusės aptarė susitaikymo sąlygas.
Susitarta, kad M. Vilnius kitą savaitę S. Vaičiui sumokės 500 eurų, o dėl likusios sumos ir visų kitų formalumų susitars artimiausiu metu. Ar aleksandraviškis išsisuks nuo baudžiamosios atsakomybės susitaikydamas, paaiškės dar šį mėnesį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...