„Į Rietavą grįžo rūmai“

21703_0476Tokia frazė nuskambėjo kultūros popietės „Oginskiai: padovanota Lietuvai ir Rietavui“, vykusios Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje, metu. Mat per renginį gausiai susirinkusiems rietaviškiams buvo pristatytas Oginskių rūmų maketas, kurį sukūrė istorikas, archeologas Žygimantas Buržinskas ir architektas Vytenis Jonas Sinkevičius.

„Rietavo Oginskių rūmai visiems yra didžiulė mįslė ir kartu netektis“, – kalbėjo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas. Jo teigimu, rūmų sunaikinimas reiškė ne tik didingo pastato sugriovimą, bet kartu ir kitų kultūrinių bei socialinių vertybių, kurias kūrė ir puoselėjo Oginskiai, sunaikinimą. Jei didingą praeitį menantys rūmai būtų išsaugoti, Rietavo kultūrinis gyvenimas esą būtų daug aukštesnio lygio.
Jaunosios rietaviškės priminė Rietavo istoriją, kuri neįsivaizduojama be Oginskių giminės. Renginio metu pasisakė ir net 100 kartų sumažintos rūmų versijos autoriai. Ž. Buržinskas prisipažino, kad su rūmais jaučia asmeninį ryšį, nes jam mažam tėvas (gimęs ir augęs Rietave) pasakojęs, kokie anuomet Rietave stovėję rūmai ir kaip jie buvę suniokoti. Jaunasis istorikas tikino, jog, pradėjęs domėtis Oginskių rūmais, sužinojo, kad jie buvę įspūdingo dydžio.
Pastato, anuomet puošusio Rietavą, dydžiu žavėjosi ir architektas V. J. Sinkevičius. „Aš džiaugiuosi rūmų maketu. Jį matydami, rietaviškiai ir miesto svečiai galės įsivaizduoti, kaip anuomet atrodė Oginskių statytas ir puoslėtas pastatas“, – kalbėjo jis.
„Pagaliau rūmus matome natūra. Nors ir sumažintus“, – gražia iniciatyva džiaugėsi ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis.
Antroje renginio dalyje buvo pristatytos knygos „Mykolas Kleopas Oginskis. Tėviški patarimai“ ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Iššūkiai. Laimėjimai. Netektys“. Naujų leidinių sutiktuves papuošė Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos auklėtinių muzikiniai pasirodymai.
Po knygų pristatymo pasidalinta mintimis ir apie Rietavo dvaro sodybos bei parko priežiūros ir atgaivinimo darbų programos parengimą 2017–2020 m. laikotarpiui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...