„Nevartykite akelių – korupcija tokia didelė, kad galima kalbėti viešai“

21703_0928Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos bei Kaimo reikalų komitetuose, svarstant Plungės rajono gatvių ir kelių tinklo plėtros bei priežiūros programą, posėdžių salės temperatūra nuo ginčų ir nesutarimų taip įkaito, jog teko net langą atidaryti. O viskas prasidėjo dėl daugiausiai pageidavimų turėjusios Nausodžio seniūnijos. Į prioritetų sąrašą ši seniūnija panoro papildomai įtraukti net 18 naujų gatvių (iki šiol buvo 5-ios). Matyt, seniūnas Darius Preibys tikėjosi, kad vienam puolimo atlaikyti nepavyks, tad į posėdį atėjo su pastiprinimu – keliais seniūnijos gyventojais. Jam talkino ir Kaimo reikalų komiteto narys Vaidotas Skierus.

Pirmiausia komitetų nariams kilo klausimas, kodėl iš prioritetų sąrašo neišbrauktos jau sutvarkytos Miškų, Klevų ir kitos gatvės. Šis sąrašas – ateities darbų planas, tad politikai paprašė neklaidinti žmonių ir išbraukti tai, kas jau padaryta. Niekas neprieštaravo, jog tarp pirmųjų prioritetų būtų įrašyta Plungės S. Nėries gatvė. Nugriovus namą, kuris buvo beveik „įlipęs“ į važiuojamąją kelio dalį, nebeliko priežasčių, dėl ko šios gatvės negalima atnaujinti. Platelių miestelyje Ežero gatvę pirmuoju prioritetu pažymėti leista tik su sąlyga, kad prie jos remonto prisidės Žemaitijos nacionalinis parkas.
Aistros pliūptelėjo, kai buvo pradėtas svarstyti Nausodžio seniūnijos pageidavimas. Dėl pirmuoju numeriu pažymėtos Babrungo gatvės (nuo Noriškių tilto iki Kaušėnų kaimo) niekas neprieštaravo, nes visi žino, jog šios gatvės gyventojai metų metais dūsta nuo dulkių. Jų raštai kasmet pasiekia ne tik vietos valdžią, bet ir Vyriausybę, deja, reikalai nejuda iš vietos. O dėl likusiųjų… Vieni politikai aiškino, jog Nausodžio seniūnija – ne vien Varkalių kaimas. Kiti siūlė pakviesti Plungės seniūną Gintarą Domarką, esą tegul ir jis surašo visas miesto gatves. Nausodžio seniūnas bandė aiškinti, kad jeigu gatvės nėra prioritetų sąraše, jos negalima tvarkyti net ir gyventojams prisidėjus. Vietos ūkio ir ekologijos komiteto pirmininkas Tomas Raudys tai paneigė.
Pirmininkas priminė, jog tada, kai šiai programai buvo skirta 40 mln. eurų, komitetas paskaičiavo, kad, norint sutvarkyti visas, į prioritetų sąrašą įrašytas gatves, prireiktų net 30-ies metų, tad kam tą sąrašą ilginti? Tada jau pratrūko komiteto narys Robertas Endrikas: „Valdantieji negali elgtis taip, kaip dabar elgiasi. Renkite normalius konkursus ir nustatykite normalias kainas, daugiau darbų padarysite. Nevartykit akelių be reikalo, čia – tokia didelė korupcija, kad jau galima kalbėti viešai. Pažiūrėkit, už kokias sumas perkate darbus, o kiek vėliau sumokate? Vos ne dvigubai daugiau. Kol viena bendrovė laimės konkursus, taip ir bus.“
Buvo pasiūlymas atmesti Nausodžio seniūnijos pageidavimus, tačiau dauguma tam nepritarė. Pasirinktas variantas, kad šios seniūnijos sąraše iš 25-ių gatvių liktų 15. Nelabai noriai, bet pritarta ir R. Endriko siūlymui – įrašyti ir J. Kučinskio gatvę, kurioje, kaip jis sakė, eismas intensyvus, o dar ir maitinimo įstaiga čia atsidarė. Sunku patikėti, jog šiems pakeitimams bus pritarta Rajono taryboje, tad ten mūšis prasidės iš naujo.

13 komentarai(-ų)

 • Regina:

  Pasibaisėtini Plungės ,,politikai,,
  Maža norėt reikia sugebėti vadovaut ir valdyt.Arogancija,juokeliai ne vietoje,.DIrbt reik ne sau ir saviems,betPlungei ir Lietuvai. Apsižvalgyti reikėtų po artimiausius kaimynu kiemus Telšių, Kretingos, Tauragės RIetavo ir suprasit,kad PLunges įvaizdis labai ne koks
  Plungėj Plungiškiam gyvent nesinori.

 • ;))):

  Kažkaip Plungė pagal valdymo ir gyveno pobūdį virsta Šalčininku kopija ;(((

 • ttt///:

  Idomus siaip atvejis, Purienu g. iki siol neasfaltuota o popiereliai rodo kad jau asfaltuota ir pinigeliai „sutvarkyti“ir kas cia, gal nakti darbavosi?

 • ;):

  .. vat vat , ir musu P.Mantvydo gatve pagal popierius yra jau zvyruota … taciau jau 20 metu vazinejam pievomis… kazin kur nuejo tos lesos ..net griovio nera vandeniui susirinkti , apsemia po lietaus viska…darzus .kelia…

 • marius:

  Turbut nereikia priminti kad Plunge-miestas ,,bomzas,, tai vienintele Lietuvos skyle kuri smirda,or net kraujuoti pradejo,diagnoze aiski.Babuinas meras kaip ir visa babuinu taryba kisa sau zandukus plungeje turedami tiksla uzsitikrinti ateiti civilizuotam mieste su pesciuju takeliais,viesuoju transportu ir pan…Bet noriu priminti,uz vagyste til iki Praveniskiu,o ten jau babuinams gyvenimas ne saldus

  • Marius:

   Civilizuotam,tai turejau omeny ne Plunge,Vinius,Kaunas gal net uzsieny,o Plunge jus tikslas kuo labiau nugyventi,isciulpti gyvasti kiek imanoma labiau

 • Bikas:

  Juokas pro ašaras. Nė vieno teigiamo komentaro apie Plungės valdininkus. Man tik vienas didelis klausimas, kas už juos balsavo proteliai mielieji?

 • Plungiškis:

  Mariau, galiu tau pasakyti tik tiek – tu DEBILAS ir man tavęs labai gaila…

  • o kas nepatinka?:

   ištiesų miestas tvarkomas tragiškai, jei kas ir daroma tai mero draugų labui, prisidengiant, kad tai daroma miesto gyventojams, padėtis apgailėtina, jei ką ir nuveikia tai tai taip išpučiama

 • Marius:

  Gal as ir beprotis,bet kad meras ir visi jo pasikniukai rupinasi privaciu bizniu paramom is es,pvz litnaglis,nors parama ne mersui pirkti,o gerinti viesus interesus.Aplamai tiem siurbelem ateina galas.Taskas.

 • Marius:

  Toks variantas tau priimtinesnis?Toks milionierius profkes lygiu is ES paramu ir as galiu buti.Reikia suprasti kad jie vagia,ir tam turi buti galas,as jau prasiau audito imonems gavusioms ES paramas,milionus gavo,bet mums tai kas is to?

 • Plungiškis:

  Mariau, nepyk, bet toks vaizdas susidaro, kad tu įsimylėjęs į Klišonį… :) Jau nei juokas neima.. :)Tai išduoda pastovūs tavo komentarai vien tik apie jį… :)

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...