Ilgos diskusijos, kaip padalinti penkis tūkstančius eurų

21703_0889Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai ilgiausiai diskutavo, tvirtindami gyventojų, meno kolektyvų, pasiekusių aukštų rezultatų kultūros ir meno srityse, skatinimo tvarkos aprašą. Jo prireikė, nes šiemet numatyta nacionalinių, tarptautinių Europos ir pasaulinio lygmens konkursų nugalėtojams skatinti skirti 5000 eurų. Daugiau kaip prieš 10 metų parengta tvarka jau paseno, tad nuspręsta ją keisti. Kam, kiek ir už ką skirti – susitarta be ginčų, tačiau kai reikėjo apsispręsti, kas tuos pinigėlius dalins, nuomonės išsiskyrė. Jeigu būtų pritarta pasiūlytam nutarimo projektui, kol tuos 5000 eurų išdalintų, keli mėnesiai praeitų.

Nutarimo projekte buvo parašyta, kad paraiškas svarsto ir kiek lėšų skirti rekomenduoja Kultūros reikalų taryba, Švietimo, kultūros ir sporto komitetas, Kultūros rėmimo programos lėšų skirstymo komisija ir siūlymus teikia Savivaldybės administracijos direktoriui. Visi sutiko, jog tai – sviestas sviestuotas ir dar dukart sviestu pertepta, tačiau nebuvo bendros nuomonės, kurią komisiją išbraukti?
Politikai iškart sutiko, kad komitete jie tų premijų nesvarstys, tačiau komiteto narės Jolanta Skurdauskienė ir Judita Stankutė buvo už tai, jog būtų išbraukta Kultūros rėmimo programos lėšų skirstymo komisija, o vicemeras Mindaugas Jurčius tikino, kad reikia atsisakyti Kultūros reikalų tarybos. Komiteto pirmininkas Audrius Misiūnas sakė savo nuomonės nesakysiąs, nes tai sukeltų dar daugiau ginčų. M. Jurčiui susilaikius, laimėjo moterys.
J. Skurdauskienė prieštaravo, kad būtų patvirtintas ir Plungės rajono lankytinų vietų sąrašas. Ji sakė nesuprantanti, kodėl į tą sąrašą nepateko laikrodinė, senoji klebonija, kodėl nėra Žlibinų ir Kantaučių bažnyčių, Mingėlos ąžuolo, tačiau turistai kviečiami aplankyti Stalgėnų seniūnijos Luknėnų tvenkinį ir senąjį svirną. „Senosios klebonijos nerodome, o senąjį svirną – prašom apžiūrėkite“, – kalbėjo ji.
Kitus stebino, kad į lankytinų objektų sąrašą pateko senosios Truikių kapinės. Ką ten žiūrėti, sakė nesuprantantys nei komiteto nariai, nei administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas. Sąrašą pristatę Savivaldybės darbuotojai prašė jį patvirtinti – esą to reikia pateiktam projektui, tačiau J. Skurdauskienė nenusileido – ji siūlė susėsti ir diskutuoti, kas tikrai tame sąraše turėtų būti. Galų gale nuspręsta sąrašą dar kartą peržiūrėti ir pateikti komiteto nariams, kurie balsuos internetu.
Ne tik šio komiteto nariams, bet ir visai Rajono tarybai teks gerokai galvas palaužyti, kol ras sprendimą, kaip pasielgti su Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindine mokykla, kuri 2017–2018-aisiais turi tapti progimnazija. Taip pernai ir buvo nuspręsta. Tuomet niekas neprieštaravo. O dabar į posėdį atėjusi laikinai mokyklos direktoriaus pareigas einanti Ramutė Baužienė ir tėvus atstovaujanti mama prašė, kad dabartiniams devintokams būtų leista ateinančiais mokslo metais šioje mokykloje baigti ir dešimtą klasę.
Kaip sakė klausimą pristačiusi Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vitalija Pociutė, ji dar pernai šios mokyklos vadovus perspėjo, kad toks pageidavimas gali būti, bet niekas į tai nesureagavo. O dabar sprendimą pakeisti sunku, nes jeigu liks dešimtokai, mokyklos nebus galima pertvarkyti į progimnaziją. Kai kurie komiteto nariai siūlė visą klasę kartu su auklėtoja perkelti, pavyzdžiui, į Plungės „Ryto“ pagrindinę mokyklą, tačiau su tuo nesutiko nei direktorė, nei tėvų atstovė, nes atskirų dalykų mokytojai vis tiek keistųsi.
Mokyklos atstovai apeliavo, jog po kitas mokyklas išbarstytiems vaikams būtų ypač sunku adaptuotis. Šioje klasėje mokosi ir 4 Plungės vaikų globos namų auklėtiniai, tad ir ši įstaiga pritaria dešimtokų tėvų prašymui. Komiteto nariai sakė, jog sustabdyti pajudėjusį traukinį yra sunku. M. Jurčius siūlė dabar nieko nespręsti, bet išsiaiškinti susidariusią padėtį ir tik tuomet priimti sprendimą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...