Ar tikrai meras raštą laiko… po kilimu?

21703_0912Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos bei Kaimo reikalų komitetuose buvo tvirtinamas 2017–2021-ųjų UAB „Plungės šilumos tinklai“ valdomo turto priežiūros ir eksploatavimo bei šios bendrovės investicijų planai ir jų finansavimo šaltiniai. Svarstant turto priežiūros klausimą, ilgų diskusijų nebuvo. Tik komiteto narė Asta Beierle-Eigirdienė pasiteiravo, ar ne per daug (10 tūkst. eurų) numatoma skirti transportui remontuoti, kai šilumos tinklams tvarkyti planuojama skirti mažesnę sumą? Ir kam atiteks kita pusė pinigų, jei pateiktoje lentelėje nurodyta, jog teleskopiniam krautuvui ir ekskavatoriui eksploatuoti bus skiriama 5 tūkst. eurų? „Šilumos tinklų“ generalinis direktorius Petras Piekus paaiškino, kad bendrovė turi dar tris autobusiukus, du ekskavatorius ir tris tarnybinius automobilius.

Diskusijos prasidėjo, svarstant investicijų klausimą. Tada ir paaiškėjo, kad nuomos sutartis su UAB „Plungės bioenergija“ baigiasi šiemet, gegužės mėnesį, o Savivaldybėje niekas dėl to sau galvos nesuka. Paaiškėjo ir tai, kad „Plungės bioenergija“ prašo sutartį pratęsti dar 16-ai metų. Kaip sakė P. Piekus, bendrovė valdybai pateikė vieną sutarties lapą, o kai paprašė paaiškinti, ką ji žada daryti, nes turima įranga jau seniai pasenusi, bendrovės vadovai paaiškino, jog pastatys nedidelį granulėmis kūrenamą katilą. O tai reikštų, kad šiluma plungiškiams brangtų.
„UAB „Plungės bioenergija“ neinvestuoja, naudoja senus katilus, dėl to kenčia klientai. Ką darome mes? Nieko. Gegužę baigiasi nuomos sutartis, o mes neanalizuojame ir nesvarstome, ką toliau darysime, – piktinosi komiteto narys Robertas Endrikas. – Žinau, jog raštas Savivaldybėje jau seniai guli, bet meras jį slepia po kilimu ir niekam nerodo. Kodėl?“ P. Piekus sakė, kad meras liepė pateikti pasiūlymus, tad „Šilumos tinklai“ parengė pigiausią variantą. Bendrovė planuoja V. Mačernio gatvės katilinėje pastatyti penkių megavatų biokuro katilą su ekonomaizeriu ir sandėlį. Tai kainuotų apie 2 milijonus eurų.
Komiteto nariams parūpo, ar ši investicija nenulems šilumos kainos, tačiau bendrovės direktorius patikino, jog Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija tokių investicijų, kurios padidintų šilumos kainą, neleidžia. R. Endriko nuomone, už tokią sumą būtų galima pastatyti arba galingesnį katilą, arba šis turėtų kainuoti pigiau. Įgyvendinus šį projektą, „Šilumos tinklai“ galėtų šildyti pavasarį, vasarą (vandenį) ir ankstyvą rudenį, o „Plungės bioenergija“ – pačiais šalčiausiais mėnesiais.
Politikai svarstė, jog būtina išsiaiškinti, ar tokiu atveju konkurentai nepasitrauks iš rinkos, nes tuomet tektų šildyti dujomis ir šiluma pabrangtų. P. Piekus atsakė, kad jei taip nutiktų, „Šilumos tinklai“ vargtų metus, o paskui viskas susitvarkytų. Jo nuomone, tai yra vienintelis kelias, siekiant gelbėtis… nuo gelbėtojų.
Administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas pažadėjo, kad kitam posėdžiui administracija rengia alternatyvų pasiūlymą. Komiteto pirmininkas Tomas Raudys atšovė, jog kol neturi administracijos pasiūlymo, komitetas pritars „Šilumos tinklų“ pateiktam variantui. Taip ir nuspręsta.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...