Plungės kultūros centre karaliavo teatras

21703_1120Artėjat Tarptautinei teatro dienai, kurią teatro „virtuvėje“ besisukantys žmonės mini kovo 27-ąją, pagerbiami nesipelnę teatro aktoriai, apdovanojami geriausi spektakliai. Įvairiausiais renginiais stengiamasi įprasminti vienai seniausių meno rūšių skirtą dieną, kuri švenčiama jau nuo 1962-ųjų. Plungėje kovo 27-oji paminėta tradicine vaikų teatrų švente „Vaikiško teatro pavasaris 2017“. Beveik visą praėjusį penktadienį Plungės kultūros centro scenoje šeimininkavusius mažuosius teatro artistus vakare pakeitė vyresnieji – Kultūros centro teatro „Saula“ jaunimo grupė, pristačiusi žiūrovus sužavėjusį premjerinį spektaklį pagal Mindaugo Nastaravičiaus pjesę „Kita mokykla“.

Kaip sako teatro šventės organizatoriai, pagrindinė jos užduotis – ugdyti jaunosios kartos teatro meno saviraišką bei užtikrinti mūsų krašto teatrinių tradicijų tęstinumą. Šiemet su šia renginio organizatorių užduotimi puikiai susitvarkė ne tik įsimintiną spektaklį pristatę „Saulos“ jaunieji talentai, bet ir mažieji šventės dalyviai, suvaidinę net penkis nuotaikingus, pamokančius spektaklius.
Renginį vedę „Saulos“ vaikai, persikūniję į meškučius ir bites, vieną po kito į sceną kvietė kolektyvus, kad šie visiems parodytų vaidinimą. Pirmieji pasirodė šventės šeimininkai – teatro „Saula“ paruošiamoji vaikų grupė, kuriems vadovauja režisieriai Sigita ir Romas Matuliai. Mažieji teatro mėgėjai suvaidino pasaką „Grybų karas“.
Po jų į sceną pabiro Plungės lopšelio-darželio „Pasaka“ mažieji aktoriukai. Jie gausiai susirinkusiai publikai padovanojo spektaklį „Svetimi pėdsakai“. Žiūrovai juos, kaip ir kitus kolektyvus, atvykusius iš lopšelių-darželių „Saulutė“, „Nykštukas“ bei Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos, apdovanojo gausiais plojimais ir palaikančiais šūksniais. R. Matulis mažuosius teatro artistus pamalonino simbolinėmis dovanomis, o juos paruošusius pedagogus – padėkos raštais ir gėlėmis.
Gerų įspūdžių ir nuotaikos kupiną teatrų šventę vakare vainikavo teatro „Saula“ jaunimo grupės intriguojantis premjerinis spektaklis, pastatytas pagal M. Nastaravičiaus pjesę „Kita mokykla“. Spektaklio režisieriai – S. ir R. Matuliai.
Teatro „Saula“ jaunimo grupė savo naujausiu spektakliu siūlė akistatą su šio laiko tikrove. Plungiškių kolektyvo premjeros ir kiti spektakliai kiekvieną kartą sulaukia didžiulio susidomėjimo ne tik gimtajame mieste, bet ir kitur. Todėl žiūrovų netrūko ir praėjusio penktadienio vakarą. Salė buvo sausakimša žmonių, atėjusių pasižiūrėti naujausio plungiškių vaidinimo. Ir jie nenusivylė. Teatro gerbėjams patiko ne tik suvaidinta istorija, bet ir jaunųjų aktorių talentas. „Saulos“ jaunimas ne įkūnijo savo personažus, o juos išgyveno. Tai atsispindėjo ne tik jų sceninėje kalboje, elgesyje, bet ir veiduose.
Po spektaklio publikos plojimai ilgai netilo. Taip ji išreiškė susižavėjimą ir aktorių profesionalumu, ir į sceną meistriškai perkeltomis šių dienų jaunimo realijomis. Spektaklis „Kita mokykla“ pristatė mokyklą, kurioje metai iš metų niekas nesikeičia. Išskyrus tai, kad ji tuštėja. Spektaklio personažai – mokiniai, pažįstantys vieni kitus nuo pirmos klasės. Bręstantys ir nieko nebijantys. Kartais labai imlūs ir kūrybingi, kartais – labai žiaurūs. O mokytojai – skirtingų kartų atstovai, savais būdais ir metodais bandantys rasti bendrą kalbą su mokiniais.
Po premjeros simboliškai buvo atsisveikinta su teatro „Saula“ absolventais: Laura Gužauskaite, Diana Marija Šilgalyte, Aurelija Girdžiūnaitė, Evelina Lukošiūte, Monika Ubavičiute, Viliumi Sausdravu ir Vytautu Kriščiūnu.
Su ašaromis akyse jaunieji talentai atsisveikino su jų gyvenimo dalimi tapusiu kolektyvu.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...