Mergaitė, lenktyniaujanti iš visos širdies

1612-1649Kas galėtų pamanyti, kad smulkutė, nedidelio ūgio mergaitė iš Plungės rajono Vieštovėnų kaimo spaudžia automobilio greičio pedalą taip, kad važiuojant net dulkės rūksta. Nors Skaistei PRAŠUKAITEI tik dešimt, lenktynėmis ji susidomėjo dar visai mažytė, o varžybose pradėjo dalyvauti vos sulaukusi septynerių. Nors greitis yra didžiausia mergaitės aistra, kiek daugiau nei prieš metus ji susidomėjo ir pramoginiais šokiais.
Nuvykusius į sodybą, esančią kiek atokiau nuo kelio, mus pasitiko jaunoji lenktynininkė drauge su tėveliais Jūrate ir Alfredu. Pienininkystės ūkį turintys vieštovėniškiai ir Kulių gimnazijoje ketvirtąją klasę lankanti jų dukra „Žemaičiui“ prisipažino, kad jų gyvenimas įdomus. Šeimai nėra kada atsikvėpti, nes dukra dažnai dalyvauja autokroso varžybose.

Žaidė ne lėlėmis, o mašinytėmis
Paprašius prisiminti, kada Skaistė susidomėjo automobiliais, tėtis Alfredas pasakojo, kad nuo pat ankstyvos vaikystės dukra kartu su juo važiuodavo į lenktynes. „Dar nė karto nedalyvavusi varžybose, ji jau žinojo vėliavėlių reikšmes, komentuodavo, kuris vairuotojas geriau važiuoja, kuriam sekasi prasčiau. Suaugę vyrai, ištempę ausis, klausydavosi, stebėdavosi, kaip tokia maža mergaitė viską žino ir išmano apie automobilius“, – pasakojo Skaistės tėtis.
Mama priminė, kad, žinodami apie dukros pomėgį, nupirko jai automobiliuką. „Tada Skaistei buvo vos pustrečių metukų. Ją visada traukė tik mašinos, su lėlėmis taip ir nepažaidė“, – šypsodamasi kalbėjo mama.
Pasiteiravus, kas paskatino užsiimti automobilių sportu, Skaistė atsakė, kad tai tėčio ir pusbrolio Egidijaus nuopelnas. Pastarasis buvo tapęs Lietuvos autokroso jaunių čempionu. Mergaitės tėtis irgi daug metų buvo šios sporto šakos atstovas.
A. Prašukas apgailestavo, kad, patyręs rankos traumą, į trasą nebegrįžo. Tačiau vyrui malonu, kad jauniausioji dukra seka jo pėdomis, ir dabar jis gali mergaitę mokyti automobilio vairavimo subtilybių, keliauti drauge į varžybas. O Skaistė džiaugiasi, kad tėčio dėka ji jau trejus metus dalyvauja autokroso čempionatuose.
Iš autokroso varžybų – aštuoniolika taurių
Mergaitė rungtyniauja automobiliu „Beta Buggy“, kuris turi 165-ių kub. cm galingumo variklį ir pasiekia apie 80 kilometrų per valandą greitį. Kiek kartų yra dalyvavusi varžybose, negali suskaičiuoti nei pati mergaitė, nei jos tėvai. Tačiau ant stalo išrikiuotų mažesnių ir didesnių taurių – net aštuoniolika. Jos visos parvežtos iš įvairių Lietuvos ir Latvijos autokroso čempionatų, regionų taurės varžybų.
Mažoji lenktynininkė gali didžiuotis 2014-ųjų pavasarį Latvijoje Baltijos šalių autokroso čempionate iškovota trečiąja vieta. Pasiteiravus, kokios buvo įsimintiniausios varžybos, mergaitė paminėjo Marijampolėje vykusį Lietuvos autokroso čempionatą ir Regiono taurės varžybas. Tąsyk Skaistė, nors ir nelaimėjo prizinės vietos, bet patyrė daug gerų emocijų.
Kaip pasakojo jaunosios lenktynininkės tėtis, dukra ar pirmoji atvažiuoja, ar paskutinioji, visada šypsosi. „Mano Skaistė moka ir laimėti, ir pralaimėti“, – sakė jis.
Atstovauja Marijampolei
Mažoji vieštovėniškė varžybose garsina ne Plungę, o Marijampolę. „Marijampolės autokroso klubas dukrai sutvarko reikiamus dokumentus, parūpina nacionalinę vairuotojo licenciją, apmoka draudimus, starto mokesčius. Esame patenkinti, kad Skaistė atstovauja šiam klubui“, – sako pašnekovas. Keliones į varžybas, aprangą, įrangą, reikmenis, automobilio remontą šeima apmoka iš savų lėšų.
Kaip sakė Skaistės tėvai, dalyvavimas įvairiose varžybose jau kainavo nemažą sumelę – kiek daugiau nei 10 tūkstančių eurų. Už šiuos pinigus jie nupirko mergaitei automobilį „Beta Buggy“, reikiamų jam dalių, šalmą, specialius batus, lenktyninį kombinezoną.
Mūsų rajono valdžia neišklausė
A. Prašukas prasitarė, kad prieš porą metų kreipėsi į Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrių tikėdamasis, kad lėšų bus skirta ir jo dukrai. Tačiau dar anuomet minėtam skyriui vadovavęs Rolandas Raibužis, siūlė vyrui kreiptis į Sporto tarybą. Reikiamų lėšų ten irgi negavo.
Vyras tikino žinąs, kad Plungėje yra labai daug sportininkų, o verslininkų, kurie remtų vienokios ar kitokios sporto šakos atstovus, galima ant pirštų suskaičiuoti. „Kiek leidžia šeimos biudžetas, tiek važiuojame. Savaime suprantama, dėl dukters noro lenktyniauti kažką aukojame. Jei vaikas nori ir yra galimybių – geriau skirti pinigų jo pomėgiams. Dukros laimė – svarbesnė“, – įsitikinęs Alfredas.
Bandys derinti abu pomėgius
Kaip pasakojo Prašukų šeimyna, automobiliuku „Beta Buggy“ dukra galės važiuoti tik iki šios vasaros pabaigos. Mat jis skirtas vaikams iki 10-ies metų, o Skaistei jau rugpjūtį sukaks vienuolika.
Paklausus, kas bus toliau, mama Jūratė teigė, kad turbūt dukra pasiners į šokius. Nuo trečios klasės mergaitė Kulių gimnazijoje lanko pramoginių šokių kolektyvą „Žingsnis“.  Skaistė jau yra dalyvavusi šokių konkursuose Klaipėdoje, Šilutėje, Plungėje ir gali didžiuotis laimėjusi net dešimt medalių.
Tačiau tėtis Alfredas neabejoja, kad Skaistei pavyks suderinti abi mėgstamas veiklas, tad neapleis ir automobilių varžybų. „Jei tik Skaistė norės, nupirksime jai didesnį automobiliuką ir toliau lenktyniausime“, – sako Alfredas.
Pritardama tėčiui, linkteli ir dukra, kuriai tiek autokroso varžybos, tiek pramoginiai šokiai yra prie širdies.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...