Apie kates

BunkaSeniai, kai padorių žmonių buvo daugiau nei šiandien, kai lietuviui ūkininkui buvo sakoma, kad jo kumpiais bei lašiniais užmėtysim ne tik alkanus Rytus, bet ir apsirijusius Vakarus, kai politikai aiškino, jog saulėtekis blanksta prieš saulėlydį, todėl reikia suktis jo pusėn, Lietuva stojo į Europos Sąjungą (ES).
Bet valstybės galvos nelabai pasitikėjo tauta. Jos į Seimo rūmus sukvietė visų šalies žiniasklaidos priemonių – net pačių mažiausių – atstovus ir apsidraudė. Pasiūlė sandėrį: už kiekvieną kvadratinį centimetrą, už kiekvieną minutę apie ES gėrį iš valstybės iždo duos pinigų.
Gal to apsidraudimo ir nereikėjo, bet kad jau taip buvo, galima sakyt, jog vietą Europos Sąjungoje Lietuva nusipirko už mokesčių mokėtojų pinigus.
Praėjo penkeri metai. Kandidatas į Lietuvos Prezidentus Valentinas Mazuronis paskelbė: „Iš mūsų pavogė valstybę. Aš sugrąžinsiu ją Lietuvos piliečiams!“
V. Mazuronis Prezidentu netapo, tad ir klausti, ar valstybė buvo pavogta su visais mokesčių mokėtojų pinigais, neverta.
Aną savaitę Plungėje lankęsis ir politikos Olimpe buvęs, ir šalia jo glaudęsis Darius Kuolys sakė, kad jei ne Europos Sąjunga, ne NATO, galėjome sulaukti Ukrainos likimo.
Tuo reikia pasidžiaugti.
Bet vis dėlto ne vieną sykį kartojo, kad ne visas progas gyventi geriau susivokėme ir mokėjome išnaudoti. Tačiau ar taip atsitiko dėl sprendimo teisę turinčiųjų kvailumo, ar tyčia, neminėjo.
Koks skirtumas, ar kvailys, ar sukčius sprendžia.
Šiandien mokesčių mokėtojai už savus pinigus perka Lietuvos miškų likimą. Valdantieji vėl nepasitiki sveiku tautos protu, todėl samdo vadinamuosius viešųjų ryšių specialistus. Mokesčių mokėtojų pinigus jiems moka Aplinkos ministerija, ji formuluoja užduotį ir pageidaujamą rezultatą: turi likti viena įmonė.
Kliento noras – šventas, todėl viešųjų ryšių specialistai regionų žiniasklaidos priemonėms siūlo kuo skubiau parengti straipsnį, kuriame „reforma turėtų būti pateikta kaip kūrimas efektyvesnio miško valdymo, esamų problemų sprendimas“ ir rekomenduoja, ką kalbinti, ką cituoti, ko neliesti.
Regis, užsakymas jau pradėtas vykdyti. Viena iš televizijų rodė siužetą apie miškų ūkio reformą. Ir, regis, pagal viešųjų ryšių specialistų nurodymus.
Vėl pirksime katę maiše?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...