Dėmesys ekologinėms problemoms ir taršai

21703_0959Rietavo turizmo ir verslo informacijos centre (RTVIC) vyko konferencija, skirta projektui „Mažai anglies dioksido išskirianti logistika“ aptarti. Į pernai birželį prasidėjusį ir iki 2019-ųjų gegužės vyksiantį projektą yra įsitraukęs ne tik Rietavas, bet ir Neringa, Bad Doberanas (Vokietija), Olofstromas (Švedija) ir Stargardas (Lenkija). Visų šių miestų atstovai ir dalyvavo konferencijoje. Į ją atvyko ir tie, kurie neabejingi ekologinėms problemoms ir taršai.

„Mes neatsitiktinai visus pakvietėme į Rietavą. Šis unikalus miestas yra respublikinės reikšmės kelių sankirtoje. Neturint aplinkkelio, pagrindinė gatvė tampa svarbiausia arterija, jungiančia šalies šiaurinę dalį su autostrada Vilnius–Klaipėda. Labai svarbu pradėti kalbėti, kaip apsaugoti miestą nuo išmetamųjų dujų taršos. Mat Rietavas kenčia dėl didelio krovininio transporto srauto. Turime ieškoti sprendinių, kad visiems būtų lengviau kvėpuoti“, – kalbėjo RTVIC direktorė Laima Dockevičienė.
Daugiau apie Rietavą bei įgyvendinamus projektus renginio dalyviams ir svečiams papasakojo šio centro projektų administratorė Rasa Baliulevičienė: „Vis pabrėžiame, kad Rietavas – ne tik inovacijų centras, bet ir vieta kūrybingiems žmonėms. Savivaldybėje yra 199-ios veikiančios įmonės. Daugiausiai jos užsiima smulkiuoju ir vidutiniuoju verslu – prekyba, transportu, logistika, žemės ūkiu, miškininkyste. Pastaruoju metu vis daugėja laisvalaikio ir pramogų paslaugas teikiančių įmonių. Todėl skatinsime, kad kuo daugiau būtų perkama iš vietos gamintojų ir naudojamasi teikiamomis paslaugomis. Tikimės taip sumažinti krovininių automobilių srautus ir prisidėti prie miesto gerovės.“
Kad verta bendradarbiauti su įvairiomis savivaldybėje esančiomis institucijomis (vaikų lopšeliais-darželiais, mokyklomis, ligoninėmis), pritarė ir viešnia iš Švedijos Anna Mansson. Pastaroji pabrėžė, kad  kai kuriuose šios šalies savivaldybių miestuose buvo įdiegta tam tikra siuntų sistema, kuri sėkmingai mažina išmetamųjų dujų kiekį, eismo įvykių skaičių bei padeda didinti vietos gyventojų pagaminto maisto prekybą.
Viliamasi, kad kažką panašaus bus galima įgyvendinti ir Rietave. Mat steigti centralizuotas prekių ir įrangos paskirstymo sistemas yra „švelnesnė“ priemonė spręsti šią problemą nei imtis radikalių sprendinių – įrengti aplinkkelius, izoliuoti transporto infrastruktūros steigimą.
Tuo įsitikinęs ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Logistikos ir transporto vadybos katedros vedėjas Darius Bazaras. Pastarasis savo pranešime ne tik akcentavo, kad būtina vis labiau didesnį dėmesį skirti ekologinėms problemoms spręsti, bet ir pristatė knygą apie anglies dvideginio bei išmetamų teršalų mažinimą.
Minėtas projektas įgyvendinamas Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną INTERREG programos lėšomis. Lietuva prie šio projekto prisideda dviem milijonais eurų, iš kurių RTVIC lėšos – kiek daugiau nei 129 tūkstančiai, o Rietavo savivaldybės – 154 tūkstančiai eurų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...