Išnarpliotos automobilio ir traktoriaus susidūrimo aplinkybės

Neseniai Plungės rajono apylinkės teismas nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje plungiškis Arturas Rusys (gim. 1969 m.) kaltinamas praėjusių metų liepą sukėlęs eismo įvykį, dėl kurio buvo nesunkiai sutrikdyta Kulių seniūnijos gyventojo Liutauro Mockaus (gim. 1990 m.) sveikata. Nepraėjus nė savaitei po teismo posėdžio, buvo sakomos baigiamosios kalbos. Nuosprendį žadama skelbti jau kito mėnesio pradžioje.

Incidentas įvyko pernai liepos 12-osios pavakarę kelio Plungė–Vėžaičiai 15-ajame kilometre, netoli kavinės „Karčema“. Plungiškis, vairuodamas darbdaviui priklausantį automobilį „Volkswagen Passat“, prieš pradėdamas lenkti neįsitikino, kad priekyje važiuojančio traktoriaus „Belarus 820“ vairuotojas L. Mockus nerodo kairiojo posūkio signalo ir, kirtęs ištisinę liniją, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą bei atsitrenkė į prie traktoriaus prikabintą šieno vartytuvą-grėbiamąją.
Žemės ūkio padargas virto, o paskui jį griuvo ir traktorius. Jį vairavusiam jaunuoliui Plungės ligoninėje buvo diagnozuoti šonkaulio lūžis bei daugybiniai kūno sumušimai. A. Rusys ne tik sutrikdė vaikino sveikatą, bet ir pažeidė Kelių eismo taisykles.
Posėdžio metu teisiamasis savo kaltę pripažino iš dalies. Pasak vyriškio, traktoriaus vairuotojas turėjo gerai pažiūrėti į veidrodėlį ir įsitikinti, ar jo niekas nelenkia.
Jis sakė žinąs, kad negalima lenkti per ištisinę liniją, tačiau tikino to nebūtų daręs, jei prieš jį nebūtų važiavęs žemės ūkio transporto priemonė su padargu. Plungiškis pasakojo, kad nors ir patyrė išgąstį, iškart priėjo prie apvirtusio traktoriaus vairuotojo.
Kaip viskas nutiko, pasakojo ir pats nukentėjusysis L. Mockus. Vaikinas teigė tą pavakarę važiavęs į Vieštovėnų kaime esančius laukus grėbti šieno. „Prieš pradėdamas sukti, parodžiau posūkio signalą, pažiūrėjau į veidrodėlį. Mačiau automobilį, tačiau jis buvo dar toli. Kai pasukau, pajutau smūgį, – sakė nukentėjusysis.
Jaunuolis kalbėjo, kad patyręs stresą, apie du mėnesius buvęs nedarbingas. Pasak nukentėjusiojo, dar ir dabar jaučiąs dešiniojo peties ir galvos skausmus. Visus šiuos nepatogumus L. Mockus įvertino 5-iais tūkstančiais eurų moraline žala, kurią prašo priteisti iš A. Rusio ir jo darbdavio R. Baužio. Kadangi draudimo bendrovė dalį sumos – 1500 eurų – jau sumokėjo, tad ir žalos dydį nukentėjusysis sumažino iki 3500.
Civilinį ieškinį teismui pateikė ir nukentėjusiojo tėvas, traktoriaus savininkas Petras Mockus. Kuliškis norįs prisiteisti 3000 eurų. Pasak ūkininko, naujas, vos prieš kelis mėnesius pirktas vartytuvas buvo sugadintas nepataisomai.
Tiek A. Rusys, tiek R. Baužys tvirtino, kad sumos yra per didelės. Vyriškių nuomonei pritarė ir A. Rusio gynėja, kuri pateikė nuotraukų, kuriose matyti, kad L. Mockus, praėjus vos kelioms savaitėms po avarijos, linksminosi su draugais. Moteris teismui pateikė ir dar vieną argumentą, jog jaunuolis, turėdamas nedarbingumo lapelį, rugsėjo 1–4 dienomis dalyvavo tarptautiniame ralyje „Aplink Lietuvą“ ir dokumentuose buvo įrašytas kaip antrasis vairuotojas.
Kovo 20-ąją posėdžio dalyviai susirinko išklausyti baigiamųjų kalbų. Prokurorė Eleonora Kudriavceva teigė, jog byloje surinkta pakankamai duomenų, įrodančių A. Rusio kaltę. Kadangi vyras nė karto nebuvo teistas, administracinių nuobaudų neturi, yra dirbantis ir eismo įvykio metu buvo blaivus, moteris prašė jam skirti kiek daugiau nei 900 eurų baudą. E. Kudriavceva prašė tenkinti ir L. Mockaus bei jo tėvo pateiktus civilinius ieškinius. Tos pačios nuomonės buvo ir nukentėjusiųjų atstovas.
Tačiau kaltinamojo gynėja tvirtino, kad, skiriant bausmę, teismas turėtų atsižvelgti į vieną svarbiausių bylos detalių, jog nebuvo įrodyta, ar L. Mockus rodė posūkio signalą. Tad prašė teismo jos ginamajam skirti mažesnę bausmę.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...