Bibliotekoje – fotografijos paroda

21703_1037Neseniai Plungės viešosios bibliotekos erdvėse įkurdinta ir visuomenei pristatyta kauniškio fotomenininko Mindaugo Kavaliausko fotografijos paroda „Kražių portretas. Sugrįžimas“. Lankytojų dėmesio eksponatai lauks iki balandžio 28-osios.

Ši paroda tai – retrospektyvinis autoriaus požiūris į penkiolika metų gyvuojantį projektą. Nuotraukose M. Kavaliauskas įamžino Kražiuose rastus objektus, kalbintus ir prisiminimais pasidalijusius žmones. Autorius, padedamas jo fotografijų herojų, atskleidžia provincijos tuštėjimą, migraciją ir Lietuvos orientaciją į Europą.
M. Kavaliauskas gali didžiuotis surengęs per tris dešimtis asmeninių parodų, dalyvavęs daugiau nei dvidešimtyje kolektyvinių projektų Europoje, JAV, Kinijoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, tarp jų – nacionaliniuose muziejuose ir fotografijos meno festivaliuose.
Skirtingi „Kražių portreto“ fotografijų rinkiniai pristatyti Lietuvos bei užsienio meno erdvėse – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Kupiškyje, Druskininkuose, Raudondvaryje, Helsinkyje (Suomija), Berlyne (Vokietija), Tbilisyje (Gruzija), Jerevane (Armėnija), Kijeve (Ukraina), Pingyao (Kinija), Filadelfijoje (JAV) ir kitur.
Parodos atidarymo metu fotografas pristatė savo projektą, papasakojo kiekvienos fotografijos istoriją. Įspūdinga paroda žavėjosi ne tik bibliotekos direktorė Violeta Skierienė, bet ir kiti atidaryme dalyvavę plungiškiai. Visi džiaugėsi, jog Plungėje pristatyta paroda, kurios eksponatai yra publikuojami tokiuose žurnaluose kaip „Vogue“, kuris yra garsiausias pasaulyje mados žurnalas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...