Prasidėjo kelio rekonstrukcijos darbai

21703_1229Nuo Pauošnių kaimo, kur yra sankryža į Platelius, iki žiedinės sankryžos aplinkkelyje Pakeruose, kur įvažiuojama į Žaltakalnio gatvę, tokia kelio Mažeikiai–Plungė–Tauragė atkarpa neseniai pradėta rekonstruoti. Darbai, kuriuos atlieka konkursą laimėjusi uždaroji akcinė bendrovė „Lemminkainen Lietuva“, prasidėjo tik prieš porą savaičių ir truks iki kitų metų vasaros. Tad važiuojantiesiems šiuo keliu teks apsišarvuoti kantrybe – čia jau pristatyta šviesoforų, tad kelionė neišvengiamai pailgės. Apie šį projektą Savivaldybėje kalbėta kovo 24 dieną.

Spaudos konferencijoje dalyvavo įmonės „Lemminkainen Lietuva“ statybos direktoriaus pavaduotojas Izidorius Brasas, projekto vadovas Aurimas Bruškis, VĮ „Telšių regiono keliai“ direktorius Romualdas Kačerauskas, Seimo narys Jonas Varkalys, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos darbuotojų.
Kaip sakė projekto vadovas A. Bruškis, laimėję konkursą, rangos sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija jie pasirašė pernai gruodžio 8 dieną, tačiau darbai buvo nukelti į pavasarį ir prasidėjo kovo 13 dieną. Nors darbų pabaiga numatyta 2018 metų birželio 5 dieną, tačiau bendrovės atstovas patikino, kad visa atkarpa, t. y. 10-ies kilometrų kelio danga, greičiausiai bus pakeista dar šiemet ir eismas pagerės maždaug po pusmečio.
Pagal pasirašytą rangos sutartį, bus rekonstruojamas valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 164 Mažeikiai–Plungė–Tauragė ruožas nuo 48-ojo iki 58,18 km, tvarkomi bus ir tiltai per Uošną, Babrungą bei viadukas per geležinkelį. Tiltų konstrukcijos, kaip sakė A. Bruškis, nebus keičiamos – keisis tik paklotas.
Be to, jog atsiras nauja kelio danga, saugumo salelės, atitvarai ir papildomos juostos, bus rekonstruoti inžineriniai tinklai ir įdiegtos aplinkosaugos priemonės – specialiosios orlaidės, vielos tinklo tvoros varliagyviams, šviesą atspindintys reflektoriai gyvūnams baidyti. Beje, kelio danga praplatės: važiuojamoji dalis bus 7-ių metrų pločio ir po pusmetrį bus sustiprinti asfaltuoti kelkraščiai. Žvyruotos kelkraščio dalies bus dar pusantro metro.
Darbai pradėti nuo Platelių sankryžos Pauošniuose. Pirmiausia bus paklotas naujas asfaltas. Tai bus padaryta apie gegužės mėnesį. Rekonstrukcija vyksta net trijuose ruožuose vienu metu, tad vairuotojams šviesoforų kelyje tikrai netrūksta. Skubantiesiems reikėtų to nepamiršti ir išvažiuoti bent dvidešimt minučių anksčiau. Kantrybės prireiks ne tik dėl laiko, bet ir dėl dulkių bei nepatogumų važiuojant.
UAB „Lemminkainen Lietuva“ atstovai užsiminė, jog daugiausiai dirbs jų įmonės Klaipėdos brigada, gali būti, jog nepakaks 8-ių valandų per dieną, tad darbuotojų bus prašoma padirbėti ir ilgiau.
Projekto startu pasidžiaugė ir Seimo narys J. Varkalys.
Šio projekto vertė – 7,5 mln. eurų, iš kurių 4,5 mln. eurų – Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšos, kita dalis – Kelių priežiūros plėtros programos pinigai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...