Nesulaukę pagalbos, gatves tvarkosi patys gyventojai

21703_1043Kitą dieną po Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos bei Kaimo reikalų komitetų posėdžio, kuriame buvo svarstytas gatvių ir kelių remonto sąrašas bei darbų prioritetai, į „Žemaičio“ redakciją kreipėsi Varkaliuose, Žaliojoje gatvėje, gyvenantis Zenonas Kaveckas. Jis piktinosi, jog Žaliojoje gatvėje, jau ne tik šalikelių nebeliko. Mašinos, bandydamos išvengti gilių duobių, išmaujojo šalia gatvės esančias pieveles. Norėdami tuo įsitikinti, „Žemaičio“ žurnalistai apsilankė Varkaliuose. Besikalbant su Z. Kavecku, prie mūsų priėjo kita šios gatvės gyventoja Irena Urnikienė.

„Reikėjo vakar atvažiuoti, – kalbėjo varkališkė, – dar ne tokio gylio duobes būtumėte išvydę. Nebeapsikentėme, tad atsivežėme žvyro ir patys ėmėme tas duobes lyginti. O ką daryti, jeigu mes niekam nerūpime?“ Z. Kaveckas piktinosi, kad ne tik jiems, bet ir Nausodžio seniūnui dėl tokių baisių gatvių turėtų galvą skaudėti. Varkališkiai minėjo, kad neseniai buvo atvažiavęs greideris, bet naudos tik tiek, jog balas ištaškė. Ak, tiesa, greiderininkas dar pasakęs, kad tokių baisių gatvių kaip Varkaliuose daugiau niekur nėra. „Eisiu į prokuratūrą, – žadėjo Z. Kaveckas, – tegul aiškinasi, ar seniūnas pinigų „neplauna“. Baisi ne tik Žalioji, bet ir Beržų, ir kitos gatvės.“
Mūsų kalbinti varkališkiai tuomet dar nežinojo, kad minėtame posėdyje dėl jų gatvių buvo ne juokais susiimta. Politikai net girdėti nenorėjo, kad Nausodžio seniūnija į prioritetų sąrašą įrašytų net 23-is gatves. Todėl seniūnui bei su juo atėjusiems keliems gyventojams vos pavyko tame sąraše išsaugoti 15 gatvių. Žalioji gatvė, pažymėta antruoju prioritetu bei devintuoju numeriu, sąraše išliko. Tačiau tikrai niekas varkališkiams bent apytiksliai negali pasakyti ar pažadėti, kad per ateinantį dešimtmetį jų gatvės pakeis išvaizdą. Tikriausiai gyventojai dar ilgai tobulins savo ekstremalius
įgūdžius.
Nuraminti galima tik kai kuriuos Plungės gyventojus. Tuos, kurie susirūpinę dėl akmeninės sienelės, esančios Minijos gatvėje, šalia Senamiesčio mokyklos. Žmonės jaudinasi, jog ant tos, gerokai apgriuvusios sienos, mokinukai ne tik sėdi, bet ir laksto lyg padūkę, tad iki nelaimės – vienas žingsnis. Žmonės pyksta, kad to nemato Plungės seniūnijos darbuotojai, kurie pirmieji privalo tą pastebėti ir kažko griebtis.
„Žemaitis“ kalbėjosi su Plungės seniūnu Gintaru Domarku. Jis sakė šią problemą gerai žinantis. Jeigu žino, kodėl nieko nedaro? Ogi todėl, kad Minijos gatvė įtraukta į sąrašą gatvių, kurios šiemet ar 2018-aisiais bus pertvarkomos iš pagrindų, tad investuoti į ją dabar – tikrai neverta. Seniūno nuomone, kol kas ta akmeninė sienelė labai didelio pavojaus nekelia, bet vis tiek žadama ja pasirūpinti. G. Domarkas minėjo, jog seniūnija ruošiasi tą sieną visiškai nuardyti.
Galime nudžiuginti I. Končiaus gatve vaikštančius plungiškius. Gyventojai „Žemaičiui“ skundėsi, jog žiemą ar lietingomis dienomis, nulipus žemyn laipteliais, esančiais šios gatvės pabaigoje, nesunku sprandą nusisukti. O čia vaikšto tikrai nemažai žmonių. Ypač pagyvenusiųjų, kurie eina į pirtį mokesčių mokėti. Seniūnas G. Domarkas sakė, kad rangovas UAB VVARFF jau skaičiuoja, kiek kainuos nuo laiptelių pabaigos iki pirties pakloti šaligatvį. Šią ar kitą savaitę šaligatvis bus pradėtas kloti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...