Apie ožtūra

BunkaNeprisimenu, ar kažkur girdėjau, ar pats sugalvojau, kad kuo dažnesnis ir tolesnis žvilgsnis į praeitį, tuo didesnėje migloje skendi ateitis.
Anądien pasipainiojo akyse senas laikraštis ir jo pirmame puslapyje riebi antraštė „Kolonijoje A. Butkevičius pareiškė, kad ruošia gultą V. Landsbergiui“.
Nelabai seniai tai buvo, tik prieš aštuoniolika su puse metų, bet iki šiol taip ir liko ekskliuzyvu. Kas dar netapo anglakalbiu, tegu žino, jog tai reiškia išskirtinis.
Nes nuo to laiko nė vienas Audriaus Butkevičiaus – Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo deputato, Nepriklausomybės akto signataro, krašto apsaugos ministro – lygio politikas neragavo kalėjimo duonos. Kandidatų žiniasklaidoje mirga beveik kasdien, tačiau…
Kaip žemaitiškame juodame pajuokavime: sergančiųjų daug, bet ateina savaitgalis – nėra ką laidoti.
Teatleidžia man patriotai, netgi profesoriaus Liudo Mažylio surastas Nutarimas apie Lietuvos Nepriklausomybę nėra toks išskirtinis, kaip A. Butkevičiaus tupėjimas cypėje. Nes Nutarimo originalų yra dar keli, gal anksčiau ar vėliau ir jie išvys dienos šviesą, o apkaltintas pasikėsinimu sukčiauti ir įkalintas tokio kalibro politikas šiuolaikinės Lietuvos istorijoje – tik vienas.
Juolab kad Nutarimas – dvasinis penas, kurį ne visi virškina, ypač kai jis kemšamas be ožtūras (saiko, užtvaros), o A. Butkevičiaus pavyzdys galėjo būti galinga prevencija (lietuviškai – išankstinis kelio užkirtimas) politikams bei valdininkams imti kyšius, kišti nagus prie iki šiol varganų mokesčių mokėtojų pinigų. Jeigu A. Butkevičius būtų ne ekskliuzyvas, gal šiandien ir pensijos būtų didesnės, ir atlyginimai už darbą panašūs į uždarbius, ir emigracija mažesnė, nes valstybėje būtų šiek tiek daugiau teisingumo.
Gal net būtų įprasta baudžiamojon atsakomybėn traukti ir taip sukurpusius įstatymus, kad net odontologai negali už savus pinigus padaryti dantų protezų senelių namų gyventojams, kurie dėl to patiria didelę fizinę ir moralinę žalą.
O gal – jergau aukštielninkas – baudžiamoji atsakomybė būtų taikoma ir ikimokyklinukų žaidimų interneto svetainėse suaugusiųjų reklamas kaišiojantiems, taip sau vartotojus be ožtūras ruošiantiems verslininkams?
Kad jie taip su savo vaikais elgtųsi.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...