Už šmeižtą „paauklėjo“ nepilnametį

Kovo 21-ąją Plungės rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Telšių rajono gyventojas, dabar apsistojęs Nausodžio seniūnijoje, Karklėnų kaime, Remigijus Kalinauskas (gim. 1992 m.) buvo kaltinamas už nesunkų sveikatos sutrikdymą. Nors nukentėjusysis, dar anuomet nepilnametis K. D. ir jo atstovė mama A. D., posėdyje nedalyvavo, byla buvo išnagrinėta sutrumpinta proceso tvarka.

Į teisiamųjų suolą R. Kalinauskas pateko, kai praėjusių metų lapkričio 30-osios pavakarę Karklėnų kaime, prie pagrindinio kelio Plungė–Vėžaičiai sankryžos, netoli esančio miškelio, kilus konfliktui, jis griebė K. D. už gerklės ir, smarkiai suspaudęs, pastūmė. Negana to, šiam atsistojus, R. Kalinauskas dar galva trenkė jam į veidą. Smūgio būta stipraus, mat nukentėjusiajam lūžo nosis.
R. Kalinauskas neneigė savo kaltės ir sutiko duoti parodymus. „Viskas prasidėjo nuo žinučių, kuriose jis man pats siūlė „duoti į galvą“. Sakė norįs susitikti, dar užsiminė, kad pasiimsiąs pagalį. O aš jam atsakiau, kad pasiimtų, ką tik nori. Nuvažiavau į sutartą vietą, išgirdęs užgauliojimus, paėmiau jį už gerklės ir pastūmiau. Kai atsistojo, nesiliovė įžeidinėjęs, išvadino visokiais žodžiais, todėl  galva jam trenkiau į veidą ir išvažiavau“, – dėstė kaltinamasis.
Teisėjos paklaustas, ar be muštynių negalėjęs išspręsti konflikto, vaikinas teigė, kad šmeižiančio pobūdžio žinutes iš K. D. gaudavęs nuolat ir nežinojęs, kaip dar kitaip jį būtų galėjęs „paauklėti“. Jaunuolis prasitarė, kad bandė taikytis su nukentėjusiuoju ir jo tėvais. Tačiau, anot R. Kalinausko, šie vieną dieną prašę 300, kitą dieną – 500, o dar kitą – jau ir viso tūkstančio eurų. Galiausiai pats K. D. norėjęs susitaikyti, tačiau jo tėvas tam paprieštaravęs.
Nors kaltinamasis niekada nebuvo teistas, nuoširdžiai gailėjosi dėl to, ką padaręs, prokurorė Irena Dačkauskienė prašė jam laisvės apribojimo bausmės. Tokios pat nuomonės buvo ir teisėja Irena Šeškauskienė, kuri praėjusį trečiadienį paskelbė nuosprendį. Kad „paauklėjo“ nepilnametį, R. Kalinauskui apribota laisvė vieneriems metams, įsipareigojant per du mėnesius įsidarbinti arba užsiregistruoti Darbo biržoje.
Nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...