Ar tikrai politikai užprogramavo konfliktą?

21703_1296Plungės rajono savivaldybės taryba per praėjusį posėdį pirmąkart balsavo, svarstydama 13-ąjį klausimą (iki tol visi sprendimai priimti bendru sutarimu). Nesutarimai kilo, tvirtinant Mokslo rėmimo programos lėšų skirstymo komisijos darbo reglamentą. Opozicija pasipiktino, kad dabar iš vieno katilo sems ne tik mokslas, bet ir menas, nes būtent dėl Mykolo Oginskio meno mokyklos prašymo programa ir buvo pakoreguota. Tarybos narė Asta Beierle-Eigirdienė iškart pareiškė, jog tai – užprogramuotas konfliktas. Ir siūlė bent numatyti, kiek procentų bus skiriama mokslui, o kiek – menui. Tarybos narys Adomas Zamulskis sakė, kad jeigu jau iš šios programos bus skatinamas mokslas ir menas, tai reikėtų dar ir sportą įtraukti… Balsuojant opozicijos siūlymai buvo atmesti.

Šio ginčo esmė – pinigai. Iki šiol iš Mokslo rėmimo programos buvo apdovanojami ir remiami tie mokiniai bei mokytojai, kurie pasiekė gerų rezultatų mokslo, bet ne meno srityje. Todėl Meno mokykla ir kreipėsi į politikus, prašydama atsižvelgti į puikius ir miestui garbės teikiančius mokinių bei mokytojų meninius pasiekimus. Prašymą rašė minėta mokykla, tačiau iš šios programos taip pat bus skatinama ir Platelių meno mokykla. Ar šis sumanymas netaps priešpriešos linija tarp rajono mokyklų, paaiškės tik tada, kai teks dalinti pinigus.
Daug kas manė, jog politikai susiginčys, kai ateis metas apsispręsti dėl Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos likimo. Švietimo, kultūros ir sporto komitetui buvo pateiktas mokyklos pedagogų ir tėvų prašymas leisti dabartiniams devintokams šioje mokykloje baigti dešimtą klasę. Kaip ir komiteto posėdyje, Taryboje dalyvavo mokyklos atstovų. Baimintasi visiškai be reikalo – politikai net be balsavimo pritarė, kad mokykla į progimnaziją būtų reorganizuota nuo 2018-ųjų rugsėjo 1-osios. Pritarta ir tam, jog nuo 2017-ųjų rugsėjo 1-osios Akademiko A. Jucio pagrindinė mokykla nepriimtų moksleivių į 9-tą klasę.
Kaip ir komitetų posėdžiuose, taip ir šįkart nuomonės išsiskyrė, svarstant Plungės rajono gatvių ir kelių tinklo dalies plėtros bei priežiūros programą. Klausimą pristatęs Vietos ūkio ir ekologijos komiteto pirmininkas Tomas Raudys atkakliai laikėsi nuomonės, jog į sąrašą negalima įrašyti Nausodžio seniūno pasiūlytų gatvių, nes tuomet panašiai pasielgs ir kitos seniūnijos. Su tuo sutiko ir Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Algirdas Pečiulis: „Pritariu T. Raudžiui. Priešingu atveju, seniūnijos gali pradėti lenktyniauti, kuri pateiks ilgesnį sąrašą.“
Tarybos nario Roberto Endriko nuomone, jeigu prioritetų sąraše jau yra 52 gatvės, tai reikia į jį surašyti visas, kad žmonės žinotų, kur eilėje yra jų gatvė. Tarybos narys Liudas Skierus sakė, jog būtų galima sutvarkyti gerokai daugiau gatvių, jeigu dirbtume pigiau. Pavyzdžiui, kam daryti šaligatvius abiejose gatvės pusėse, jeigu pakanka ir vienoje. Meras Audrius Klišonis pastebėjo, kad šis pasiūlymas yra vertas dėmesio ir ateityje bus svarstomas. Taigi liko pirminis sąrašas, į kurį įtraukta tik S. Nėries gatvė Plungėje ir Ežero gatvė Plateliuose.
Posėdžio pabaigoje A. Pečiulis supažindino su biudžeto pakeitimais. Tą padaryti teko, nes Plungės „Saulės“ gimnazijos pertvarkos projektui įgyvendinti gauta 500 tūkst. eurų, o 3 tūkst. eurų skyrė Žemės ūkio ministerija – informacijos apie kiaulių marą sklaidai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...