Juokų dienos proga – teatrų šventė

21703_1441Balandžio pirmąją Šateikių kultūros centre surengta regioninė teatrų šventė „Nors kauk be kaukės“. Trečius metus iš eilės vykęs renginys šiemet savo gerbėjams suteikė progą išvysti net penkis spektaklius, kuriuos jiems pristatė kolektyvai iš Rietavo, Stalgėnų, Aleksandravo ir Narvaišių. Žinoma, pasirodė ir šventės šeimininkai šateikiškiai.

Sveikindama aktorius mėgėjus bei žiūrovus, Šateikių kultūros centro vadovė Danutė Šatkuvienė linkėjo smagios šventės, gerų įspūdžių ir kad realiame gyvenime visi vaikščiotų be kaukių. Renginį vedusi direktorė prisipažino, kad norėjo sukviesti kuo daugiau kolektyvų, kad šateikiškiai galėtų pamatyti daugiau spektaklių, tačiau prioritetą teikė rajono kolektyvams. O svečiais pasirinko rietaviškius.
Teatrų šventės dalyvius pasveikino ir Seimo narys Jonas Varkalys. Juokaudamas jis sakė, jog balandžio pirmoji yra tarptautinė politikų profesijos diena. Kartu su juo į šateikiškių renginį buvo atvykęs ir Algirdas Pečiulis. Gerų žodžių aktyviems ir kūrybingiems Šateikių žmonėms nestokojo ir seniūnas Zigmantas Strumyla. Jis džiaugėsi, jog net ir kaime kultūra kvėpuoja plačia krūtine. Seniūnas didžiavosi, jog seniūnijoje – daug darbščių ir kūrybingų žmonių.
D. Šatkuvienė, kaip ir dera Melagių (Juokų) dienos proga, pristatydama teatro kolektyvus, melavo, kad jie šiemet „Auksinių svogūnų“ apdovanojimuose pelnė laimėjimų. Antai režisieriaus Vinco Andriuškos vadovaujamas Rietavo kultūros mėgėjų teatras esą buvo tituluotas geriausiu. Be apdovanojimų, neva neliko ir kiti mūsų krašto kolektyvai. „Norite tikėkite, norite ne“, – tepasakė šventės vedėja, leisdama suprasti, jog tai – tik Melagių dienos pramanai.
Pradėti per visą dieną savo programa nusitęsusią teatrų šventę garbė teko Kulių kultūros centro Stalgėnų skyriaus kolektyvui „Trauklapis“, kuris gausiai susirinkusiai publikai suvaidino komediją „Moterų reikalai“. Jurgitos Latakienės vadovaujamas mėgėjų teatras kasdienį gyvenimą perkėlė į sceną. Sprendžiant iš plojimų gausos, šateikiškiams bičiulių iš Stalgėnų pasirodymas patiko.
Po jų scenoje šeimininkavo rietaviškiai. Jie dovanojo lenkų komediją „Neprieštarauk“, kurią renginio dalyviai žiūrėjo neatitraukdami akių. Mat visus sužavėjo ne tik pati suvaidinta istorija, kaip tėvai savo dukrai Barborai rinko vyrą, bet ir išskirtinis aktorių talentas. Jie taip įtikinamai įkūnijo savo personažus, kad atrodė, jog stebi gyvenimišką situaciją, kurioje – ne aktoriai, o paprasti žmonės. Žiūrėdama spektaklį, publika netilo: skambėjo tiek juokas, tiek plojimai po kiekvienos įdomesnės scenos. „Kur jūs radote tokių artistų? – po rietaviškių pasirodymų klausė D. Šatkuvienė, taip pat neslėpdama susižavėjimo artistų profesionalumu.
Vėliau pasirodė ir kiti: Šateikių kultūros centro kolektyvas, suvaidinęs Žemaitės komediją „Stebuklingas daktaras“, aleksandraviškiai aktoriai, pristatę Vydūno komediją „Piktoji Gudrybė“, ir kolektyvas iš Narvaišių, publikai dovanojęs Edmundo Untulio komediją „Čerauninkės eksperiments“.
Už įsimintinus pasirodymus visiems teatro atstovams D. Šatkuvienė įteikė šventę „Nors kauk be kaukės“ priminsiančias stiklo statulėles.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...