Velykinė mugė skleidė pavasarinę nuotaiką

21703_8301Velykų rytą žemaičiai pūsdavo dūdas, triukšmaudavo, sukdavo tarškynes, barškindavo kleketu. Velykų proga žmonės sveikino vieni kitus dainuodami ir linkėdami gero derliaus. Gilios Velykų tradicijos išlikusios ir iki šiol. Praėjusio sekmadienio rytą Plungės Senamiesčio aikštėje Kultūros centro kolektyvai taip „davė garo“, kad kojos pačios kilnojosi. Už spalvingai nukrautų prekystalių trepsėjo ir prekybininkai. Jie kvietė plungiškius pasiruošti artėjančioms Velykoms ir patiems pasipuošti.

Nuo ankstaus ryto velykinėje mugėje lankytojai galėjo įsigyti įvairia technika dekoruotų margučių, tautodailės dirbinių iš medžio, keramikos, žalvario, vilnos, rankų darbo žvakių, papuošalų. Nosį kuteno mėsos ir sūrio gaminių bei rūkytos žuvies kvapas. Buvo galima numanyti, kur prekiaujama ir įvairiais konditerijos gaminiais, saldumynais, nes šie prekystaliai buvo aplipę vaikais.
Mažieji šventės dalyviai buvo susidomėję ir margučių dažymo menu. Tėveliams padedant, vaikai ant kiaušinių dėjo lašelį po lašelio įkaitinto vaško, mirkė juos ryškiuose dažuose ir džiaugėsi vienas už kitą gražesniu margučiu. Vaikai žaidė įvairius žaidimus, dalyvavo akcijose ir atrakcijose. Šventės metu plungiškius linksmino Kultūros centro kolektyvai „Hera“, „Žirginėliai“, „Minija“, „Gondinga“, pučiamųjų instrumentų orkestras, Prūsalių vokalinis moterų ansamblis „Serbentėlės“, kapela „Dar“ iš Platelių ir Sedos kultūros centro kapela „Linksmuolē“.
Nors prekybininkai ir guodėsi, kad kiekvienais metais prekyba mažėja, o pirkėjai retkarčiais pabambėdavo, kad kainos kandžiojasi, tranki muzika ir pasirodanti iš po debesų saulė blaškė šias mintis. Visi patyrė daug puikių akimirkų, buvo geros nuotaikos, o kiekvieno krepšelyje puikavosi velykinis lauknešėlis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...