Tveriškiai didesnį dėmesį skirs bažnyčiai

21703_1219Važiuodami vingiuotu keliu, žvelgdami į sugrįžtančius paukščius, vykome į vieną gražiausių Rietavo savivaldybės miestelių – Tverus. Dar neprivažiavus miestelio, iš tolo į mus jau žvelgė viena didžiausių medinių bažnyčių Lietuvoje – Tverų šventovė. Išlipus iš automobilio ir iš arčiau pažvelgus į šį didingą pastatą, buvo galima išvysti sienas, nutrupėjusiais dažais. Tačiau netrukus šis vaizdas pasikeis. Mat viliamasi, kad iki šių metų pabaigos  parapijiečių aukų bei Europos Sąjungos paramos lėšomis pavyks suremontuoti bažnyčią ir jos prieigas. Tveruose numatyta ir kitų darbų. Geriausiai apie tai žino šio miestelio šeimininkas Antanas ZALEPŪGAS. Septyniolika metų seniūno kėdėje sėdintis, jis sutiko „Žemaičiui“ papasakoti, kuo tveriškiai gali pasidžiaugti, o kas jiems kelia nerimą.

– Kokius svarbiausius darbus esate numatę nuveikti šiais metais?
– Šiemet Tverų dabartinei bažnyčiai sukanka 120, o kitąmet pirmajai Tverų bažnyčiai – 400 metų. Ta proga norime sutvarkyti miestelio aplinką bei suremontuoti bažnyčią, kuri yra saugomų kultūros paveldo objektų sąraše.Tai – vienas iš esminių planų.
– Į kokius projektus įsitraukėte drauge su miestelio bendruomene?
– Rietavo vietos veiklos grupei yra galimybė teikti paraišką ir, laimėjus projektą, gauti lėšų kultūros paveldo objektams prižiūrėti. Surinktų parapijiečių aukų bei gautomis Europos Sąjungos lėšomis bažnyčios remonto darbai turėtų būti atlikti iki šių metų pabaigos.
– Kokios miestelio perspektyvos? Kuo galite pasidžiaugti?
– Džiaugiamės didinga bažnyčios istorija bei šventuoju Marijos paveikslu, didžiuojamės ne tik Lopaičių, bet ir Šiuraičių piliakalniais. Džiaugiamės ir Ruškio ežero poilsiaviete, kurią dabar tvarko Tverų miškininkai. O gimnazijoje bus įsteigta vaikų darželio grupė, kuri veiks jau nuo kitų mokslo metų. Tverai turės ir atsinaujinusią biblioteką, kuri bus įrengta seniūnijos pirmajame aukšte.
Tačiau mūsų miestelio perspektyvos liūdnokos. Pastebimas ryškus jo senėjimas. Jaunimas išvažiuoja. Kas pasirenka Vilnių, kas – Klaipėdą, o kiti traukia į užsienį. Pastarieji keliems mėnesiams sugrįžta ir vėl išvažiuoja. Šiuo metu Tverų seniūnijoje gyvenamąją vietą deklaruoja 1300 žmonių, o 2000-aisiais joje buvo įsikūrę 1750. Pačiame Tverų miestelyje tąsyk buvo gerokai virš 700 gyventojų, o dabar gyvena tik apie 300.
– O kaip plėtojamas verslas miestelyje?
– Turime tvarkingą degalinę, nuo seno gyvuojančią ir labai reikalingą AB „Lytagra“ parduotuvę, įsitvirtinusias ir stabiliai dirbančias maisto prekių parduotuvės. Tiesa, negalime teigti, kad Tveruose neatsiranda ir naujų parduotuvių. Prieš maždaug penkerius metus buvusioje miestelio pirtyje atsidarė nauja kavinė-parduotuvė. Netaip seniai duris atvėrė ir „Žemaitijos pieno“ parduotuvė „Čia“.
Praėjusią vasarą Virgilijaus Bizausko ir Birutės Fiodorovos iniciatyva buvo atstatytas malūnas, kuriame įsikūrė arbatinė. Žmones čia traukia ne tik neįprasta vieta bei šilta atmosfera, bet ir nuostabi meno kūrinių galerija.
– Dėl ko dažniausiai žmonės kreipiasi į Jus?
– Negaliu sakyti, kad gyventojai ateina pas mane, kad spręsčiau jų problemas. Dažniausiai ateina pasitarti, paklausti.
Kai palyginu ankstesnį darbą ir šiandienos, matau skirtumą. Anksčiau socialinių problemų buvo daugiau, gaudavome daug iškvietimų pas jaunas šeimas, auginančias vaikus. Nemažai skundų gaudavome ir iš ūkininkų. Dabar to nėra. Žmonės labiau pradėjo vertinti savo ir kaimyno nuosavybę.
– Ar visi čia gyvenantieji yra tokie geranoriški ir supratingi?
– Bendruomenės aktyvistai dirba be jokio atlygio ir skiria savo laisvą laiką, kad tik Tverams būtų geriau. Vieni iš tokių – Kazys Praeras, Juozas Mitkevičius, Aloyzas Rubavičius, V. Bizauskas.
Tveriškio verslininko Sauliaus Sasnausko dėka visada papuošiame savo miestelį didžiausių žiemos švenčių proga. Jau penkeri metai iš eilės jis dovanoja kalėdinę eglutę. Visada pasisiūlo ir kelius nuvalyti. O Vidmantas Sasnaukas palaisto kelius vasaros metu.
– O kokių problemų turi Tverų miestelis? Kas Jūsų širdį labiausiai neramina?
– Nepakankamos investicijos į kelius. Norisi, kad ne tik Tverams, bet ir aplink esantiems kaimeliams būtų skiriamos lėšos. Mūsų miestelis jau buvo gavęs iš Europos Sąjungos pinigų, tad sutvarkėme centrą, o kitas gatves kiekvienais metais vis lopom ir lopom, tačiau jokios naudos. Seniai parengtas Kovo 8-osios gatvės kapitalinio remonto projektas, tačiau jam lėšų vis negauname. Viliamės, kad šiemet pavyks nors dalį gauti. Netrukus asfaltuosime Tauravo gyvenvietę ir gatvę iki Lopaičių piliakalnio. Dar eilės laukia Lopaičių, Užpelių kaimai.
– Ačiū už pokalbį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...