Apie siūlymą

BunkaSodyboje pasirodo juosta susitempęs piršlys ir girgždančiais batais jaunikis.
Motina lekia virtuvėn pautienės su lašinukais čirškinti, tėvas – kamaron naminės atseikėti.
Jaunoji pasilieka su atvykėliais, bando palaikyti kalbą.
– A par mėška važiavuot?
– Par mėška, par mėška, – linguoja galvomis abu.
– A pro kūdra sokuot?
– Toriou, toriou, – tvirtina atvykėliai.
– Vo a matiet, tėn tuoks dėdėlis krūms aug, – teiraujasi mergė.
– Matiem, matiem…
– Vo po tou krūmo tuoks dėdelis šūds pašėkts. A matiet?
– Matiem, matiem…
– No vo, – sako jaunoji, – tatā aš pašėkau…
Ne žemaitis, tokią istoriją išgirdęs, smarkiai susirauktų, o žemaičiui viskas aišku: mergė save reklamuoja. Jeigu didelę krūvą pavarė, vadinasi, yra sveika, drūta, gali ir darbus dirbti, ir vaikus gimdyti, ir visas keturias namų kertes laikyti.
Dabar reklamos į mūsų namus bei protus dažniausiai ateina iš televizijos, bet tokio poveikio tikrai neturi. Prisispyręs klausinėjau pažįstamųjų, ar jie kada nors gyvenime sąmoningai pasinaudojo žiniasklaidos siūlymais, bet nė vienas tokio atvejo neprisiminė. Nesąmoningai – galbūt, bet kad sėdėtų prie televizoriaus ir gaudytų reklamą – niekada. Kai ją pradeda rodyti, puiki proga atsikelti ir eiti arbatos įsipilti ar vaikų paruoštas pamokas patikrinti.
Kodėl mums ją kemša? Žiniasklaida iš to gyvena, o prekių ir paslaugų siūlytojams nei šilta, nei šalta: vartotojas moka ir už reklamą. Be to, siūlytojas dar turi progą žiniasklaidą šantažuoti gąsdindamas nebeduosiantis reklamos, jeigu ji nors vieną blogą žodį apie jį pasakys.
Jie ten ne visai padorius žaidimus žaidžia, o mokame mes visi. Jei reklamos nebūtų, turėtų ir prekės bei paslaugos atpigti.
Nesulauksim. Va, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis tik užsiminė, kad reikėtų žmones kvailinančios reklamos mažinti, žiniasklaida iškart jį užsipuolė, nesivargindama argumentais, menkinančių epitetų prikabino.
Kartu ir savo siūlymą paskelbė: nespurdėkit. Atseit, yra tokia šventa karvė – rinkos ekonomikos dėsnis. O jeigu reklama nepatinka, neklausykit, neskaitykit, nežiūrėkit.
Tačiau taip besielgiantiesiems reklamos kaina prekės savikainoje vis tiek lieka.
Gal kas turite siūlymą, kaip ją iškrapštyt?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...