Po vienu stogu – 40-ies autorių kūrybos vaisiai

21703_7812Praėjusį penktadienį Plungės kultūros centro parodų salėje atidaryta tradicinė Plungės rajono tautodailininkų ataskaitinė kūrybos paroda „Žemaitiškų tradicijų terpėje“. Įstaigos erdves papuošė net keturiasdešimties autorių darbai. Dalelę savo kūrybos plungiškiams bei miesto svečiams pristatė ne tik būrys medžio meistrų, bet ir didelis būrys tapytojų, keramikų, tekstilininkų, pynėjų, grafikų bei kalvis. Tiek autorių, tiek jų darbų išskirtinai turtinga paroda lankytojų lauks iki šio mėnesio pabaigos.

Pristatydama kūrėjus, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Plungės skyriaus pirmininkė Jolanta Miltenė akcentavo, jog šiųmetinėje tautodailininkų ataskaitinėje parodoje dalyvauja daug patyrusių liaudies meistrų. Tarp jų – medį prakalbinti gebantys drožėjai –  Gintališkės kaime gyvenantis Vytas Jaugėla, dovainiškis Kazimieras Striaupa, godeliškis Justinas Jonušas bei plateliškė Rūta Kavaliauskienė. Pastaroji eilinį kartą visus maloniai nustebino savo angelais, dėl kurių menininkė neretai yra tituluojama angelų karaliene.
Solidžiai atrodo ir tapytojų kūriniai. Kaip visada jaukumu dvelkia nuo Vladės Mišeikienės paveikslų. Menininkė yra prisipažinusi, jog teptuko ėmėsi užaugus vaikams. Labiausiai tautodailininkė mėgsta tapyti gamtą, nes, pasak jos, gamta – tikrieji mūsų visų namai. Tarp gausybės tapybos darbų išsiskiria ir Birutės Lukošienės paveikslai. Į juos perkeltos ryškiaspalvės gėlės atrodo lyg būtų gyvos, ką tik nuskintos.
Ne vienas stabtelėjo ir prie grafikos kūriniais parodų salės erdves papuošusių Erikos Smulkienės darbų. Ne vienas parodos dalyvis juose įžvelgė autorės kruopštumą, smulkmeniškumą. Jaunoji menininkė kuria ne tik grafikos darbus, bet ir neria. Trumpai pristatydama savo kūrybą, ji sakė, jog viskas, kas širdyje, atsiduria popieriaus lape arba nėriniuose.
Per parodos atidarymą stengtasi pakalbinti bent po vieną kiekvienos meno rūšies atstovą, kad šis per savo kūrybinę patirtį leistų prisiliesti prie konkretaus liaudies meno. Žodžio kišenėje neieškantis V. Jaugėla pasakojo, jog jo kūryboje ypatingą vietą užima kryžiai. Esą jis Dievui yra pasižadėjęs už šimtą nuodėmių padaryti bent po vieną kryželį. „Dabar galvoju, ar užteks gyvenimo, kad tesėčiau Aukščiausiajam duotą pažadą“, – juokavo drožėjas.
Kiekvienas, apsilankiusysis liaudies meno parodoje, ras kažką savo. O kitaip ir būti negali, kai vienoje vietoje skleidžiasi tiek daug meno rūšių, žanrų bei stilių, kuriuos pristato savo srities žinovai. Kaip sakė J. Miltenė, šioje parodoje vietą rado ir tapybos, ir keramikos, ir kalvystės darbai, ir medžio skulptūros, ir pinti gaminiai bei įvairiausi rankdarbiai.
Renginio metu pagerbti ne tik eksponuojamų kūrinių autoriai, bet ir naujieji Tautodailininkų sąjungos nariai. Šiemet jų gretas papildė net šeši kūrėjai: E. Smulkienė, Laima Paksaitė, Vilanda Daiginienė, Henrikas Bertašius, Vytautas Blistrubis ir R. Jonušaitė-Kalokienė.
Naujokus bei visus parodos autorius pasveikino ilgametė jų globėja Zafira Leilionienė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...