Norėjo, kad būtų geriau, išėjo… kaip visuomet

Alsėdžių miestelis nerimsta: iš lūpų į lūpas sklinda žinia, kad vaikų lopšelio-darželio direktorė Lilija Kikilienė priėmė į auklėtojos padėjėjas moterį, kuri neturėjo sveikatos patikrinimo pažymos. Po kelių dienų paaiškėjo, kad ji serga tuberkulioze. Kilus triukšmui, darželio direktorė Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojai Vitalijai Pociutei pasakė, kad nuo gegužės pradžios ji išeina iš darbo. Tą patį direktorė pakartojo ir „Žemaičiui“.

L. Kikilienė „Žemaičiui“ sakė, jog į darbą priimta alsėdiškė su vaikais dirbo tik dvi dienas: „Liepiau atvežti pažymą, ji nuvažiavo pasitikrinti sveikatos, o tuomet ir paaiškėjo, kad serga tuberkulioze. Kodėl ją priėmiau be tos pažymos? Taip nutiko, jog susirgo lopšelio grupės auklėtojos padėjėja ir reikėjo kuo skubiau ją pakeisti. Moteris, apie kurią kalbame, kaip tik tuo metu atvedė savo dukrelę į darželį, tai aš jos ir paklausiau, ar negalėtų padėti. Ši sutiko. Iškart perspėjau, jog reikės atnešti sveikatos patikrinimo pažymą. Po poros dienų ji ir išvažiavo į Plungės ligoninę. Negaliu apsakyti, kaip gailiuosi, jog taip nutiko, tačiau tikrai nė įtart neįtariau, kad ji galėtų sirgti tuberkulioze – juk nebūčiau rizikavusi vaikų sveikata…“
Direktorė sakė pagailėjusi tos šeimos, nes ji sunkiai verčiasi. Todėl ir pasiūliusi tą pavadavimą. „Maniau, vis šiek tiek užsidirbs, vis bus lengviau. Norėjau tik gero, o baigėsi tuo, kad dabar jau pati visiškai nebeturiu nei sveikatos, nei jėgų. Niekuomet nešovė nė mažiausia mintelė, kad pačioje savo darbo pabaigoje į tokią košę įsivelsiu. Juk  43-ejus metus dirbau mokykloje, 27-erius – darželyje ir nesu turėjusi nei nuobaudų, nei papeikimų, niekas mano darbu nesiskundė, o dabar… Dar šių metų pradžioje vedėjo pavaduotojai sakiau, kad dirbsiu iki liepos pradžios, nes atėjo laikas pailsėti. O dabar nebelauksiu nė liepos – išeisiu“, – kalbėjo L. Kikilienė.
Direktorė net keletą kartų pakartojo, jog tikrai nieko blogo neįtarusi, nes alsėdiškė kasdien atvesdavo savo dukrą į darželį, bendraudavo su darželio darbuotojomis,  kitais tėveliais. L. Kikilienė spėja, jog ir pačiai moteriai, matyt, didžiulis šokas, nes kažin ar ji bent numanė, kad galėtų sirgti tokia liga. Ir pasidžiaugė, kad didžiulė laimė, jog neužsikrėtė nė vienas sergančiosios šeimos narys, nė vienas vaikas darželyje ir daugiau niekam tokia diagnozė nenustatyta.
„Žemaitis“ apie susidariusią situaciją kalbėjosi su Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja V. Pociute. Ji sakė, kad vos Savivaldybę pasiekė informacija apie tuberkulioze sergančią darželio darbuotoją, tuoj pat buvo sudaryta komisija, kuriai vadovavo Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė. Be jos, komisijoje dirbo administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Dangirutė Vaškienė. Komisija nustatė, jog alsėdiškė tikrai pavadavo susirgusią auklėtojos padėjėją ir darželyje dirbo nuo kovo 6-os iki  9-os dienos. Būtent 9-ąją ji ir išvažiavo tikrintis sveikatos.
V. Pociutė patvirtino, kad tikrai neužsikrėtė nė vienas vaikas. Ir ne dėl to, jog alsėdiškė darželyje dirbo labai trumpai, bet ir todėl, kad visi vaikai yra paskiepyti. Šiuos jos žodžius patvirtina ir Plungės ligoninės direktoriaus Antano Martusevičiaus pasirašyta pažyma. Serganti alsėdiškė šiuo metu gydoma Klaipėdos ligoninėje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...