Plungiškiai ir rietaviškiai tvarkytis suskubo vieni pirmųjų

21703_7775Kasmet, vos tik truputį sušilus orams, apsitvarkyti kviečia švarinimosi akcija „Darom“. Šiemet ji jubiliejinė – jau dešimtoji. Nors visuotinė talka numatyta balandžio 22 dieną, Plungės ir Rietavo savivaldybės nutarė nelaukti, kol sužels žolė, ir savo viešąsias erdves susitvarkyti anksčiau.

Rietavo savivaldybės administracijos ir miesto seniūnijos darbuotojai, „Vykinto“ draugovės skautai, Rietavo kultūros centro ir viešosios bibliotekos, lopšelio-darželio, Lauryno Ivinskio gimnazijos bei Socialinių paslaugų centro kolektyvai dar balandžio 4-ąją švarino rietaviškių dažniausiai lankomas miesto vietas, tvarkė parką, Jūros upės pakrantes. Praėjusią savaitę plušėjo ir tveriškiai, o daugėdiškiai ir medingėniškiai nutarė tvarkytis balandžio pabaigoje, matyt, tikisi, kad labiau atšilus dirbti bus smagiau.
Nors praėjęs penktadienis buvo žvarbus ir vėjuotas, tikrai nesušalo skverą šalia Babrungo upės krioklio, Plungėje, tvarkę lopšelio-darželio „Nykštukas“ „Meškučių“ grupės auklėtiniai, padedami ūkvedžio ir auklėtojų. Po skverą pabirę darželinukai ir praeiviams priminė, kad, dirbant smagioje kompanijoje, net ir patys nuobodžiausi darbai gali tapti linksma pramoga.
Tą pačią dieną šiukšlių ir pernykščių lapų pilni maišai buvo išrikiuoti ir kitose Plungės miesto vietose. Plungės savivaldybės administracijos darbuotojai šiemet švarino Babrungo upės pakrantę prie senųjų miesto kapinių. Dirbančiuosius pastebėję, praeiviai komentavo, kad dalyvaujantieji akcijoje galėtų ne tik šiukšles surinkti, bet ir medžius apgenėti, viešųjų miesto erdvių nepuošiančius menkaverčius krūmus išpjauti.
Kitoje Birutės gatvės pusėje, prie Babrungo užtvankos, darbavosi Plungės „Saulės“ gimnazijos bei Akademiko A. Jucio pagrindinės mokyklos moksleiviai bei mokytojai ir „Vieningosios Plungės“ komanda. Prie švarinimosi akcijos prisidėjo ir kitos Plungės mokyklos bei lopšeliai-darželiai, taip pat Savivaldybės įmonės ir įstaigos, jaunimo organizacija „Krantas“, Policijos komisariatas, Probacijos tarnyba.
Visą šią savaitę į talkas savo bendruomenes kviečia ir kaimiškosios rajono seniūnijos. Kiek jos surinks šiukšlių, paaiškės savaitei pasibaigus, o Plungėje per praėjusią savaitę, Savivaldybės ekologės Editos Lydienės duomenimis, surinkta daugiau kaip 0,5 t šiukšlių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...