„Atėjot apsijuokt?“

21704-8420Trečiadienį vykusiame Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos bei Kaimo reikalų komitetų posėdyje netrūko ginčų, mat opozicijoje esantiems Tarybos nariams regėjosi, kad už kai kurių klausimų kyšo mero Audriaus Klišonio „ausys“.

Meras, kaip jau įprasta, posėdyje nedalyvavo, o jei būtų pasirodęs, matyt, daug įdomių dalykų apie save būtų išgirdęs. Pavyzdžiui, viešą sugėdinimą, kad negražu savo bendrapartiečiams sudaryti išskirtinių sąlygų sprendžiant, kas gali valstybės žeme naudotis nemokamai, o kas turi ją išsipirkti.
Viename iš sprendimo projektų, kurį pristatė Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Vaclovas Matavičius, rašoma, kad Plungės mieste nuo 2016 m. pradžios aukcionuose parduoti penki inžinerinės infrastruktūros sklypai. Pirkėjų buvo ieškoma ir Palankės g. 1A sklypui, bet susidomėjusiųjų neatsirado. Esą sklypas gali būti reikalingas miesto reikmėms, nes planuojama toliau tvarkyti šalia esančių Palankės g. tvenkinių aplinką, todėl nutarta jį įtraukti į neprivatizuojamų sklypų sąrašą.
Šį sumanymą išaiškino Tarybos narys Robertas Endrikas. „Mūsų meras užkliuvo už savo taisyklių ir tėškėsi veidu į balą. Iš pradžių skambinėjo verslininkams, kad šie išsipirktų prie didžiųjų prekybos centrų esančius sklypus, mat reikia surinkti pinigų į rajono biudžetą, o kai priartėjo prie savo draugo ir bendrapartiečio – apsigalvojo. Atėjot apsijuokt su šituo sprendimu? Juk ir taip aišku, kad niekas nepirks to sklypo. Kam pirkti, jei gali naudotis juo už dyką?“ – rėžė politikas.
Minėtasis mero draugas – Tarybos narys Ričardas Jocys, vadovaujantis įmonei „Regila“, įsikūrusiai pastate šalia aptariamo sklypo. Šiame sklype įrengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje „Regilos“ klientai, kaip ir tame pastate esančio prekybos centro „Norfa“ pirkėjai, stato savo automobilius. Tad aišku, kad abiems įmonėms minėtoji aikštelė yra gyvybiškai svarbi, o tikinimas, kad verslui šis sklypas yra neįdomus, tad nutarta jį panaudoti Savivaldybės reikmėms, labiau panašus į pasakėlę lengvatikiams.
Minėtasis R. Jocys kaip komiteto narys posėdyje dalyvavo, tačiau neatrodė susirūpinęs, kad Savivaldybė šiam svarbiam sklypui yra numačiusi kažkokių planų, nesusijusių su jo verslu. Jis tarstelėjo tik tiek, kad nuo balsavimo nusišalina. Matyt, ėjimas nebuvo apgalvotas iki pabaigos, nes šio Savivaldybės sumanymo nepalaikė net mero bendražygiai, tad jis buvo atmestas.
Nieko nepešęs iš posėdžio išėjo ir Sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas, prašęs leidimo 10-čiai metų išnuomoti vieną iš vadinamosios irklavimo bazės pastatų. Direktorius paaiškino, kad atsirado norinčiųjų vadinamojoje Plungės jūroje užtvankoje įrengti vandens slidžių trasą, o pastatas jiems reikalingas administracinėms patalpoms įrengti ir inventoriui padėti.
Išgirdę apie šį sumanymą, vieni kalbėjo, kad reikėtų ieškoti vieno stambaus investuotojo, kurį domintų visas irklavimo bazės kompleksas, užuot išdalinus jį dalimis, tačiau kiti buvo priešingos nuomonės. „Jei nieko nedarysime, tie pastatai toliau grius. O juk galėtume po truputį juos atgaivinti“, – kalbėjo administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas. Galiausiai politikai nutarė neskubėti ir šį klausimą atidėti kitam posėdžiui, kai A. Viršilas galės pateikti daugiau informacijos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...