Iš pareigų traukiasi Alsėdžių lopšelio-darželio vadovė

Praėjusį pirmadienį posėdžiavęs Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas išklausė, kaip Turizmo informacijos centras pasiruošęs naujam sezonui bei susipažino su praėjusiųjų metų rajono švietimo įstaigų veiklos ataskaita. Per posėdį kalbėta ir apie ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbo laiką vasarą. Jau sudarytas lopšelių-darželių darbo grafikas, belieka, kad jį patvirtintų ir Rajono taryba. Pastaroji turės apsispręsti ir dėl Alsėdžių lopšelio-darželio vadovės Lilijos Kikilienės prašymo atleisti ją iš direktorės pareigų. Komitetas prašymui pritarė.

64-erių L. Kikilienė darželio direktorės kėdės atsisako po neseniai įstaigoje įvykusio incidento, kai buvo įdarbinta sveikatos patikrinimo pažymos neturinti auklėtojos padėjėja, kuri, kaip vėliau paaiškėjo, serga tuberkulioze. Nors žurnalistų kalbinama direktorė tikino nežinojusi, jog įdarbinama moteris serga tokia liga, akivaizdu, jog prisipažįsta netinkamai pasielgusi ir dėl to savo noru atsisveikina su ilgamečiu darbu. L. Kikilienė darželyje išdirbo beveik tris dešimtmečius.
Per visą tą laiką neturėjo jokių nuobaudų ar papeikimų. Užtarnautu poilsiu direktorė ketino mėgautis nuo šių metų liepos, tačiau, susiklosčius dabartinei situacijai, su darželiu tenka atsisveikinti anksčiau. Švietimo, kultūros ir sporto komitetas alsėdiškės prašymui neprieštaravo.
Darbo sutartis bus nutraukta dar šio mėnesio 28-ąją. L. Kikilienei bus išmokėta kompensacija už 37-ias kalendorines dienas nepanaudotų kasmetinių atostogų. Laikinąja įstaigos vadove siūloma skirti Vaidą Silkauskienę, kuri direktorės pareigas užimtų nuo gegužės 2-osios.
Posėdžiavusiųjų pritarimo sulaukė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistės Dangirutės Vaškienės sprendimas dėl ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbo vasarą. Jei su pasiūlytu darbo grafiku sutiks ir Taryba, vasarą dirbs keturi mieste esantys lopšeliai-darželiai. „Rūtelė“ ir „Pasaka“ mažųjų lauks liepos mėnesį, o „Vyturėlis“ ir „Nykštukas“ – rugpjūčio. Kiti miesto darželiai veiks iki birželio 26-osios. Tiek pat dirbs ir kaimiškosios ikimokyklinio ugdymo įstaigos.
Budinčiųjų grupių skaičių darželiuose, priklausomai nuo jas lankančių vaikų skaičiaus, nustatys Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Akcentuota, jog įstaiga dirbti negalės, jei ją realiai lankančių vaikų bus mažiau nei dvi grupės. Tiesa, iš tėvelių bus prašomas papildomas 20-ies eurų mokestis. Šiais pinigais bus kompensuojama dalis maisto ruošimo išlaidų (nepriklausomai nuo vaiko lankytų dienų skaičiaus).

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...