Skunde – ir plungiškio Seimo nario pavardė

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) balandžio 7 d. gavo grupės Seimo narių prašymą įvertinti kitų 12-os Seimo narių elgesį. Tarp skundžiamųjų – ir plungiškis Seimo narys Andriejus Stančikas.

VTEK įteiktame rašte teigiama, jog, pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, Seimo nario pareigos yra nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse. Seimo narys negali gauti ir jokio kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už kūrybinę veiklą. Nurodyti asmenys, prieš tapdami Seimo nariais, buvo įregistravę ūkius, kuriuos valdė vieni arba buvo partneriais kituose ūkiuose, ir už tai gavo pajamų. Tapę Seimo nariais, jie ūkių neišregistravo, privačių interesų deklaracijų nepatikslino arba jose nurodė tikrovės neatitinkančius duomenis.
Prašymą pasirašiusiems Seimo nariams Linui Balsiui, Aušrai Maldeikienei, Bronislovui Mateliui, Monikai Navickienei ir Ingridai Šimonytei užkliuvo dvylika Seimo „ūkininkų“, tarp kurių – daugiausia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų su Ramūnu Karbauskiu priešaky.
Aptarusi šį prašymą, VTEK nutarė perduoti jį Seimo Etikos ir procedūrų komisijai, kuri esą yra kompetentinga minėtame pranešime nurodytas aplinkybes nagrinėti kompleksiškai.
Privačių interesų deklaracijoje A. Stančikas yra nurodęs, kad dar 2003 metais savo ūkio įgaliojimus perleido sūnui Marijui Stančikui. Tačiau, tapęs Seimo nariu, jis neatsisakė kitų pareigų. Minėtoje deklaracijoje rašoma, jog A. Stančikas yra ŽŪKB „Pieno gėlė“, ŽŪK „Šarkiai“, ŽŪK „Baltic cattle“, Žemaitijos valstiečių kredito unijos, Lietuvos pieno gamintojų asociacijos ir Lietuvos mėsinių galvijų augintojų gerintojų asociacijos narys, pajininkas ar dalininkas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...