Visa brigada buvo „ant kamščio“ užlipusi

21704-8380Pirmoji darbo diena po Velykų kai kam Plungėje prasidėjo labai liūdnai. Nors iš pat ryto per Lietuvos televiziją buvo skelbiama, jog Valstybinė darbo inspekcija ir visi jos padaliniai tą dieną rengs neplaninius reidus į įvairias statybvietes, ne visi šią žinią išgirdo. Tokiems belieka tik gailėtis, nes buvo aiškiai pasakyta, kad inspektoriai kartu su policijos pareigūnais tikrins, ar darbo vietoje nėra išgėrusiųjų, dirbančiųjų nelegaliai, ar laikomasi darbo bei poilsio režimo. Į Plungę atvažiavę Telšių teritorinio skyriaus vyriausieji inspektoriai Leonidas Ramanauskas ir Dalia Mikalauskienė turėjo darbo. Į jų užmestus tinklus įkliuvo trys Laisvės alėjoje gyvenamąjį namą atnaujinantys AB „Panevėžio statybos trestas“ darbininkai. Jiems Plungės policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjas Gintaras Aleškevičius nustatė nuo 0,72 iki 1,36 promilės girtumą. Ketvirtasis darbininkas spėjo pasislėpti.

Pirmiausia reido dalyviai pasuko į Telšių gatvę, prie atnaujinamo, 19-uoju numeriu pažymėto namo, kur dirba UAB „Žilinskis ir ko“. Atėję… net sutriko – nebuvo nė vieno statybininko. Tačiau netrukus inspektoriai nusprendė, jog bendrovės vadovai išgirdo informaciją apie būsimą Darbo inspekcijos reidą ir darbininkams suteikė dar vieną laisvadienį. Vėliau šį spėjimą paneigė Savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktorius Zigmantas Daugėla. Jis „Žemaičiui“ sakė taip pat labai nustebęs, kai rytą prie objekto nerado nė vieno darbininko. Iškart paskambino darbų vadovui ir išgirdo, jog šiuo metu 19-asis namas tinkuojamas, o to daryti negalima, kai yra minusinė temperatūra, kokia Plungėje ir buvo tą naktį. Gal ši, o gal ir inspektorių spėjama priežastis bendrovę išgelbėjo nuo galimų nemalonumų.
To nepasakysi apie jau minėtus, prie Laisvės alėjos 6-ojo namo besidarbavusius AB „Panevėžio statybos trestas“ statybininkus. Vyrai dirbo ant pastolių – šiltino namo sieną. Ir, žinoma, „šildėsi“ patys. Brigadininkas A. K. į alkoholio matuoklį įpūtė 1,36, o du jo pavaldiniai – E. V. ir G. J. – po 1,1 ir 0,72 promilės. Kad kažkas negerai, buvo galima suprasti iškart, nes brigadininkas, išvydęs policijos pareigūną ir abu inspektorius, ne juokais susijaudino. Su juo vagonėlyje buvęs bendradarbis, paprašytas pasitikrinti blaivumą, elgėsi ramiai, nesipriešino. Išgirdęs prašymą pakviesti dar du prie namo dirbančius vyrus, brigadininkas netrukus grįžo tik su vienu. Atsakydamas į klausimą, kur dingo antrasis, A. K. tik pečiais truktelėjo. Apie spėjusį pasprukti darbininką inspektorių protokole atsirado įrašas – pasišalino.
Susiklostė įdomi situacija: visus keturis darbininkus reikėjo nušalinti nuo darbo, tačiau to padaryti nebuvo kam. Brigadininkas, kuriam ir nustatytas didžiausias girtumas, tuo metu ir buvo pats atsakingiausias asmuo statybvietėje. Todėl inspektoriai įpareigojo darbininkus pačius nusišalinti nuo darbo ir grįžti į namus. Visiems surašyti protokolai. Jie ir bendrovė bus nubausti piniginėmis baudomis.
Daugiau šioje statybvietėje jokių pažeidimų nerasta. Inspektoriai kitų ir netikrino, nes „bevielis“ telefonas veikė žaibiškai, ir netrukus visi (kas iki tol dar nebuvo girdėjęs) žinojo, jog Plungėje siaučia Darbo inspekcijos pareigūnai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...