Apie skyrybas

Bunka„Nors mūsų apetitas valdžiai vis dar stiprus (iš inercijos), bet dar suvokiame, kad koalicija su valstiečiais žaliaisiais yra spąstai. Valstiečių žaliųjų frakcijos sudėtis įspūdingai marga ir nepatyrusi. Bus daug pareiškimų, atsitraukimų, keistų iniciatyvų ir nesėkmių. Mes nedegam noru už tai prisiimti atsakomybės. Tačiau mielai palaikytume geras idėjas ar galbūt net mažumos Vyriausybę, jei konservatoriai taip pat nuspręstų likti opozicijoje“, – pernai spalio pabaigoje pranešė jau savaitę po visuotinių Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderio rinkimų juo tituluojamas Gintautas Paluckas.
Kaip į vandenį žiūrėjo. Ypač apie keistas iniciatyvas.
Nuojauta kužda, kad G. Paluckas iki šiol galvoja taip pat ir pradėjo žygį ištrūkt iš spąstų, nes, tapęs LSDP lyderiu, pirmiausia pareiškė, jog „Pirmadienį kalbėsiuosi su premjeru, mes apžvelgsime visą spektrą kausimų: ne tik koalicijos sutartį, kas yra svarbu, bet taip pat ir mūsų, socialdemokratų, politinius prioritetus koalicijoje bei tiesiog bendravimo santykius… norėtume lygiaverčių santykių priimant sprendimus ir svarstant projektus, kad nereikėtų bėgti iš paskos ir komentuoti viešumoje to, kas dar neturi jokio racionalaus pagrindo ir dėl ko koalicijoje dar nėra sutarta.“
Premjeras prieš G. Palucką užtrenkė duris ir antradienį paaiškino tautai bei socdemų vadovui, jog „Reikia susivokti naujajam pirmininkui, kuo jis tapo. Suprantu didžiulį džiaugsmą pagaliau laimėjus renkamas pareigas, bet tai Socdemų partijos vidaus reikalas. Nacionaliniu mastu nieko neįvyko. Tai yra ne Seimo rinkimai, nors pagal retoriką išrinkto pirmininko atrodo, kad įvyko nauji Seimo rinkimai, susiformavo dauguma, socialdemokratai gavo daugumą rinkėjų. Turbūt reikia grįžti į realybę.“
Vėlgi nuojauta kužda, kad nacionaliniu mastu vis dėlto šis tas įvyko.
„Kalbant apie koalicijos sutartį… ką susiderėjo, tą ir turi“, – tą patį antradienį sakė premjeras Saulius Skvernelis. Negirdėję šio sakymo intonacijos, gali tik spėti, ar tai buvo skirta „partneriams“, ar „durneliams“.
Nuojauta vėlgi kužda, kad – pastariesiems. Tad, jeigu į koalicijos partnerių santykius neįsivels „force majeure“ („nenugalima jėga“, „Prezidentūra“), bus skyrybos nacionaliniu mastu.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...