Gimnazijos direktorę klampina nauji kaltinimai

DSC_0006aRietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorei Daliai Baliutavičienei metami kaltinimai vis sunkėja. Švietimo ir mokslo ministerija nustatė, kad gimnazijos direktorė, pradinių klasių mokytoja įdarbindama savo dukrą Indrę Raudonę, ne tik supainiojo viešuosius ir privačius interesus, bet ir galimai melavo apie dukros išsilavinimą ir turimą kvalifikaciją.

Kompromituojantys faktai
Pirmą kartą D. Baliutavičienės elgesys Rietavo taryboje svarstytas vasarį. Nors sudaryta darbo grupė direktorei dėl dukros I. Raudonės įdarbinimo siūlė skirti papeikimą, galiausiai nutarta anksčiau neprasižengusiai D. Baliutavičienei skirti lengvesnę drausminę nuobaudą – pastabą. Paprašyta paaiškinti, kodėl pradinių klasių mokytoja be jokios atrankos įdarbino savo dukrą, direktorė sakė, kad ją suklaidino kolektyvinė darbo sutartis, nurodanti, kad, atsiradus laisvai darbo vietai, pirmenybė teikiama gimnazijoje jau dirbančiam asmeniui. I. Raudonė gimnazijoje kurį laiką dirbo naktine sarge, tad, remiantis direktorės logika, jai nebuvo jokių kliūčių pakeisti į pensiją išėjusią pradinių klasių mokytoją.
Tuo ši istorija gal būtų ir pasibaigusi, jei Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Rietavo savivaldybės susivienijimo pirmininkas Alfredas Mockus nebūtų paprašęs Švietimo ir mokslo ministerijos įvertinti D. Baliutavičienės veiklos ir patikrinti, ar pastarosios teikiama informacija apie I. Raudonę yra teisinga. Viceministro Gražvydo Kazakevičiaus atsiųstame atsakyme rašoma, kad kartą pati gimnazijos direktorė teiravosi ministerijos, ar I. Raudonė gali dirbti pradinių klasių mokytoja, tačiau pateikė klaidingą informaciją apie jos išsilavinimą ir turimą kvalifikaciją.
Esą direktorė rašė, kad I. Raudonė ne tik Klaipėdos universitete yra baigusi lietuvių filologijos ir etnologijos studijas, bet Lietuvos edukologijos universitete dar studijuoja ir pradinio ugdymo pedagogiką, tačiau patikrinimo metu pateikti tą įrodančių dokumentų negalėjo. Be to, D. Baliutavičienė nurodė, kad jos dukros pedagoginio darbo stažas – 6-eri metai, bet ir tai, pasirodo, netiesa, nes Pajūralio (Šilalės r.) pagrindinėje mokykloje, kuriai tuo metu vadovavo ta pati D. Baliutavičienė, I. Raudonė dirbo kiek daugiau nei trejus metus. Šioje mokykloje I. Raudonei, kaip teigiama Švietimo ir mokslo ministerijos rašte, galimai neteisėtai, buvo suteikta vyresniojo mokytojo kategorija, nors jai gauti būtina turėti ne mažesnę kaip ketverių metų pedagoginio darbo patirtį.
Dukra darbo vietą bandė išsaugoti
Visi šie faktai dabar neturėtų jokios reikšmės, jei, gavusi pastabą dėl viešųjų ir privačių interesų supainiojimo, D. Baliutavičienė savo dukrą iš karto būtų atleidusi. Tačiau  „Žemaitis“ gavo dviejų gimnazijos vadovės įsakymų kopijas: pirmuoju, pasirašytu vasario 9-ąją, D. Baliutavičienė nurodė atleidžianti I. Raudonę jos pačios prašymu iš pradinių klasių mokytojos pareigų nuo vasario 22-os dienos, o antruoju įsakymu, pasirašytu vasario 20-ąją (likus trims dienoms iki minėtojo Tarybos posėdžio), pavedė savo dukrai laikinai užimti pradinių klasių mokytojos pareigas, kol atrankos būdu bus paskirta nuolatinė mokytoja.
Atranka minėtoms pareigoms užimti įvyko kovo 9-ąją, ją laimėjo daugiausiai balų surinkusi Genovaitė Šaulienė. Atrankoje dalyvavo ir neteisėtu būdu gautą darbą dar bandė išsaugoti ir I. Raudonė, tačiau mero potvarkiu sudaryta atrankos komisija jos kandidatūrą iš karto atmetė, mat jau buvo žinoma, kad direktorės dukra neturi tinkamo išsilavinimo. Maža to, su Švietimo ir mokslo ministerijos atstove vėliau bendravusi G. Šaulienė nurodė: „I. Raudonė neetiškai atsiliepia apie ją ir jos amžių, todėl mokinių tėvai jau du kartus kreipėsi į gimnazijos direktorę, prašydami neskirti G. Šaulienės jų vaikų mokytoja. Direktorė siūlė G. Šaulienei apsigalvoti, ar ji norinti dirbti pradinių klasių mokyta.“
Ar iš tiesų gimnazija taip nesvetingai sutiko atranką laimėjusią naująją mokytoją, sužinoti iš pačios direktorės nepavyko, mat „Žemaičio“ žurnalistams lankantis gimnazijoje buvo atsakyta, kad direktorė atostogauja. Neatsiliepė ji ir į telefono skambučius. O telefonu kalbinta pati G. Šaulienė „Žemaičiui“ sakė nebenorinti prisiminti šių jai nemalonių įvykių. „Buvo skaudu, kad teisėtai laimėjusi atranką sulaukiau tokių negražių atsiliepimų. Bet dabar nebenoriu apie tai kalbėti. Svarbiausia, kad jau spėjau susidraugauti su vaikais, jie mane priėmė, dėl to esu labai laiminga, o visa kita – nebesvarbu“, – jaudulio neslėpė pedagogė.
Laukia direktorės sprendimo
Pakomentuoti visą šią situaciją paprašėme Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio. Jis sakė, kad nors nauji faktai apie gimnazijos direktorę ir jos dukrą išaiškėjo jau senokai, I. Raudonė iš pradinių klasių mokytojos pareigų buvo atleista tik tą dieną (balandžio 24-ąją), kai kalbėjomės su meru, mat kelias savaites ji sirgo. „Bent jau užteko sąžinės pačiai atsisakyti priedų, kurie jai visą tą laiką buvo mokami už neteisėtai gautą vyresniojo mokytojo kategoriją, – sutarėme, kad tą sumą išskaičiuosime iš jos išeitinės kompensacijos. O direktorės elgesį dar kartą nagrinės komisija. Jai pavesta išnagrinėti paaiškėjusius naujus faktus ir parengti siūlymus dėl tolimesnio direktorės darbo. Tikiuosi, kad per dvi savaites komisija savo darbą atliks.“
Meras sakė klausęs ir pačios D. Baliutavičienės, kaip po viso to ji įsivaizduoja savo tolimesnį darbą gimnazijoje. Ji pasakė, kad sprendimą jau yra priėmusi, tik koks jis yra, kol kas neatskleidė. „Sąžiningiausia būtų, jei direktorė pati atsistatydintų. Tikiuosi, toks ir bus jos sprendimas“, – sakė meras ir pridūrė, kad gimnazijos moksleivių tėvai iš tiesų reikalavo ir jo, kad I. Raudonė ir toliau liktų mokyti jų vaikų, mat šie esą spėjo pamilti jaunąją mokytoją, tačiau meras paaiškino tėvams, kad, turint omeny visas aplinkybes, tai yra neįmanoma.

4 komentarai(-ų)

 • mere:

  prieš priimant į direktorės pareigas patiems reikėjo pasidomėti ankstesnėje jos darbovėtėje Šilalės savivaldybėje ką prisiimate.Šiai moteriai su savo charakteriu ne tarp žmonių būti,nekalbant apie vadovo darbą.Jeigu kartais išeis iš gimnazijos tai mere privalote įspėti būsimus darbdavius kas per žmogus yra ši ponia

 • merui 2:

  Gerbiamas mere ,nieko neispedinekite ,kol direktore neuzdarys mokyklos duru is lauko puses…Antraip sunkiai ji jas uzdarys,netuzsitikrinus siltos vieteles. Siaip manau(ir daug protingu zmoniu taip mano) ,jog lyderi reikia rinktis is savo kolektyvo. Taigi,ar niekas is RIETAVO gimnazijos nepretendavo uzimti direktoriaus vietos ? Kam atejunams atiduodate musu vaiku ir mokytoju likimus ?

  • m:

   Gimnazijoje buvo kandidatų bet pati gimnazijos bendruomenė nusprendė, kad direktorius turi būti nesusijas su gimnazija.

   • Zoro:

    Tai kaip cia iseina, kad gimnazijos bendruomene pasitare ir nusprende neleisti niekam is savu kopti karjeros laiptais ir toliau profesionaliai palaikyti gimnazijos veikla

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...