Laurų vainikas – ne administracijos direktoriaus galvai

21704-8383Nausodžio seniūnijos kelio Vieštovėnai–Juodeikiai–Mižuikai 3,5 kilometro kapitalinis remontas sukėlė pasipiktinimo bangą. Pirmieji į „Žemaičio“ redakciją kreipėsi net keli Babrungo kaimo gyventojai. Jie prisiminė savivaldybių rinkimus ir konkrečiai tuometinio pretendento į merus Audriaus Klišonio pažadus išasfaltuoti Vingio, dar kitas kelias gatves. „Puolėme lyg pamišę už jį balsuoti, o jis ką daro? Sau Medelyno gatvę išasfaltavo, o dabar administracijos direktoriui Albertui Krauleidžiui kelią asfaltuoja. Tikras mėšlas“, – piktinosi viena iš atėjusiųjų. (Redakcijai pavardė žinoma.) Dar labiau piktinosi Nausodžio seniūnijos Babrungo gatvės gyventojai: „Krūvas raštų prirašėme, varstėme ne vieno ir ne dviejų kabinetų duris, o valdžia mums – špygą panosėn. Jiems svarbu patiems asfaltu važinėti…“

Besiskundžiantys gyventojai buvo teisūs: minėta 3,45 kilometro kelio atkarpa tikrai remontuojama. Darbus užsakė Lietuvos automobilių kelių direkcija, rangovas – UAB „Žemaitijos keliai“, techninis prižiūrėtojas – AB „Problematika“. Projektavimo pradžia – 2016-ųjų rugpjūčio pradžia, o visų darbų pabaiga – šių metų lapkričio 8-oji. „Žemaičio“ žurnalistai patys savo akimis įsitikino, kad darbai tame ruože virte verda. O gyventojai, nors ir tenka susidurti su nepatogumais, labai patenkinti. Vieni laukia tos dienos, kai galės asfaltu važinėti, kiti – kai neteks ryti pravažiuojančių automobilių sukeltų dulkių ir dažnai plauti langų.
Kam džiaugsmas, o kam… nuostaba ir pasipiktinimas. Tokia pasipiktinimo banga gal ir nebūtų kilusi, jeigu žmonės nebūtų sužinoję, jog Juodeikių keliu rytą vakarą važinėja Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis. Užėję į redakciją žmonės sakė negalintys suprasti, kodėl asfaltuojama ta kelio dalis, šalia kurios tik kelios sodybos pūpso? Jie sakė, kad Vingio ar Babrungo gatvės daug trumpesnės, tačiau žmonių čia gyvena kelis kartus daugiau. Ir buvo tvirtai įsitikinę, kad jeigu ten negyventų Savivaldybės administracijos direktorius, niekam dėl to kelio galvos neskaudėtų…
Išvydę remontuojamu keliu zujančius žurnalistus, sujudo ir Vieštovėnų bei Juodeikių kaimų gyventojai. O išgirdę žurnalistų klausimus, ar dėl jų kelio taip pasistengė A. Krauleidis, ir jie ne juokais supyko. „Administracijos direktorius – tuščia vieta. Prisipažįstame, kad apsidžiaugėme, kai jį išrinko, ir iškart pagalbos kreipėmės, o jis… net atsakyti mums nesiteikė. Dabar jūs, čia atvažiavę, aiškinate, kad dėl jo tas kelias asfaltuojamas. Jei ne tuomet Plungei atstovavusio Seimo nario Jurgio Razmos ir mūsų, Vieštovėnų kaimo asociacijos „Šilupis“ aktyvistės Valentinos Žeimienės pastangos, dar ir šiandien tas kelias žvyrkelis tebebūtų, nors čia ir keli tokie krauleidžiai gyventų. Tai ne mes juo, o jis mūsų pastangų vaisiais naudosis ir patogiai važinės“, – beveik rėkė į telefono ragelį pasipiktinusi vieštovėniškė ir apgailestavo, jog žurnalistų prie to kelio nepričiupo – esą dar ne tą būtų pasakiusi, o dabar mes galį jos pokalbį įrašyti ir taip jai bėdą prišaukti.
„Šilupio“ bendruomenė „Žemaičiui“ atsiuntė Susisiekimo ministerijos raštą, rašytą dar 2013-aisiais, kai A. Krauleidis tuo metu nebuvo administracijos direktoriumi (tą ir jis pats patvirtino). Rašte sakoma: „Informuojame, kad valstybės įmonės „Telšių regiono keliai“ aktualių žvyrkelių asfaltavimo sąraše 2016 m. numatytas ir kelio Nr. 3215 Vieštovėnai–Juodeikiai–Mižuikai ruožo iki 3,5 km asfaltavimas.“ Matyt, kad būtų įtikinamiau, pridėjo ir 2016-ųjų vasario 9 dienos „Žemaityje“ išspausdintą Seimo nario Jurgio Razmos straipsnį „Kai rūpiniesi – ir rezultatai apčiuopiami“, kuriame rašoma ir apie minimos kelio atkarpos asfaltavimą. Taigi šalia naujai asfaltuojamo kelio gyvenantys žmonės įsitikinę, kad jiems tikslą pasiekti padėjo tikrai ne A. Krauleidis, o Seimo narys J. Razma ir V. Žeimienės raštai, kurių ji galybę išsiuntė į įvairias instancijas.
„Kas iš tų raštų? Mes galim jais visą Savivaldybės koridorių, kur yra mero A. Klišonio kabinetas, nukloti, bet jis asfaltu vis tiek nevirs. Iš tų raštų tik tiek naudos, kad popierių ir nervus gadina. Tačiau kito kelio nėra, todėl ir vėl juos rašysim, ir vėl kryžiaus kelius eisim… O gal duos Dievas ir mūsų gatvėje koks nors ponulis ims ir apsigyvens, tada jau be raštų gatvė bus išasfaltuota“, – sakė daug metų žvyro dulkėmis kvėpuojantis Babrungo gatvės gyventojas.
Tiksliausiai šią situaciją apibūdino V. Žeimienės vyras Normantas sakydamas, kad kol nebus aiškių kriterijų, kuriais remiantis būtų galima aiškiai ir skaidriai nustatyti, kodėl viena ar kita gatvė, vienas ar kitas kelias tvarkomas pirmiau, tol konfliktų išvengti nepavyks.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...