Jūros upė grįš į senąją savo vagą

Rietaviškiai, kaip ir plungiškiai, pradeda įgyvendinti tikslinės teritorijos plėtros programą. Rietavo miestui iš Europos Sąjungos fondų skirta 1,5 milijono eurų. Prie šios sumos po 7,5 proc. pridės valstybė ir Savivaldybė. Dar yra papildomi (palydimieji) pinigai. Už juos reikės sutvarkyti tas erdves, kurios jungsis su už pagrindines lėšas atnaujintais objektais. Būtent iš papildomų lėšų ir bus padarytas labai didelis darbas – Jūra iš griovio taps gyva upe, kokia ji buvo prieš daugelį metų. Tiesa, upė ne visose vietose tiksliai bus grąžinta į senvagę, tačiau ir griovys daugiau nebebus. Prie Jūros numatoma įrengti maudymosi vietą, pliažą, padaryti slenksčius – nuo parko iki Klaipėdos gatvės. Šio projekto vertė apytiksliai siekia 113 tūkst. eurų.

Kaip pasakojo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, iš papildomų pinigų daugiau kaip 178 tūkst. eurų atiteks Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejui remontuoti. Bus sutvarkyta ir Daržų gatvė, o nuo Aušros alėjos iki L. Ivinskio gatvės dalies nutiesti dviračių takai. Taigi nuo Rietavo turgaus Plungės gatve jie pasieks Aušros alėją, iš jos – L. Ivinskio gatvę, kurios vienoje dalyje tie takai jau nutiesti, ir iš L. Ivinskio gatvės ves Parko gatvele palei tvenkinį, – iki pat Raudonųjų vartų.
Pagrindinės projekto lėšos skiriamos dvaro teritorijai tvarkyti: nuo ligoninės iki Baltųjų vartų. Bus sutvarkyta ir aplinka aplink pieninę. Bus atnaujintas ir skverelis, kuriame pagal 1936–1937-ųjų
metų nuotraukas bus atkurtas baseinas. Šioje vietoje didelių pakitimų neplanuojama, nes skverelis išlikęs toks, koks ir buvo. O štai turgelis, esantis šalia sinagogos, pasikeis iš pagrindų. Atsiras uždarieji ir atvirieji paviljonai, bus įvestas vanduo, pastatytas viešasis tualetas. Iš šio projekto lėšų numatyta įrengti apšvietimo sistemos valdymą bei apšviesti pėsčiųjų perėjas Plungės ir Kvėdarnos gatvėse.
Rietaviškių planuose nemažai ir įvairių aikštelių, skirtų vaikams bei suaugusiesiems. Pati didžiausia bus įrengta prie vaikų lopšelio-darželio ir čia galės ateiti, kas norės. Dar viena aikštelė bus įrengta dvarvietėje. Žadama nugriauti už muziejaus esančius ligoninės garažus, o jų vietoje įrengti daugiafunkcę aikštelę. Bus aikštelė ir prie Jaunimo centro, prie muziejaus – krepšinio aikštelė, kur rietaviškiai galės žaisti ir lauko tenisą. Ši aikštelė ribosis su pieninės teritorija. Tikimasi, jog pavyks nugriauti prie pieninės esančią katilinę. Bus įrengta aikštelė ir su Rietavo miestu jau susiliejusiame Sauslaukyje. Jai numatyta vieta už parduotuvės „Tūzas“. Šią aikštelę planuojama skirti motinoms su vaikais.
Meras užsiminė, kad nerimą kelia tai, jog dviejų šimtų vietų vaikų lopšelyje-darželyje jau trūksta vietų. Yra įvairių variantų: statyti priestatą, pagalbinėse patalpose įrengti sporto salę arba lauke pastatyti modulinį pastatą, kurie šiuo metu tampa itin populiarūs ir padeda išspręsti trūkstamų patalpų problemas. Meras pastebėjo, jog iki šiol jų savivaldybėje didžiausias dėmesys buvo skiriamas kaimams, Tverų miesteliui, o dabar – visos tikslinės teritorijos plėtros lėšos atiteks Rietavui. Jis paminėjo, jog šiuo metu vyksta projektavimo darbai.
Galima tik spėlioti, kas – plungiškiai rietaviškiams ar rietaviškiai plungiškiams – pavydės, kai visi numatyti darbai ir Rietave, ir Plungėje bus baigti. Kuris miestas tuomet sužibės ryškiau? Jau dabar galima pasakyti, jog plungiškiai pasikeitimus lygins su Telšiais, gal taip pat elgsis ir rietaviškiai, tačiau tuomet reikėtų lyginti ir sumas, gautas minėtiems projektams.

 

4 komentarai(-ų)

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...