Rietaviškių dėmesys savižudybių prevencijai

21703-8344Balandžio viduryje Rietavo kultūros namuose Savivaldybės administracijos, vaiko teisių apsaugos, seniūnijų, bažnyčios, policijos atstovai susitiko su Vilniaus universiteto doktorantu, tarnybos „Jaunimo linija“ mokymų ekspertu Antanu Grižu bei Psichinės sveikatos centro vadovu Mariumi Strička. Šio susitikimo tema – „Savižudybės ženklai: kaip juos atpažinti ir kaip reaguoti“. Dalyvius pasveikino Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis.

Ekspertai susirinkusiesiems kalbėjo apie savižudybių prevenciją, supažindino su situacija Rietavo savivaldybėje. Pernai nusižudė tik vienas savivaldybės gyventojas, tačiau ankstesnių metų statistika – gerokai liūdnesnė (2012 m. nusižudė du, 2013 m. – keturi, 2014 m. ir 2015 m. – po šešis).
Būtent 2016-aisiais Rietavo savivaldybės vadovai, kiti su žmonėmis dirbantys specialistai nusprendė, kad reikia kažką daryti, nes savižudybių skaičius savivaldybėje vertė sunerimti. Tų metų gegužės mėnesį rietaviškiai apsilankė Kupiškyje. Ten meras Antanas Černeckis kartu su Kupiškio, Varėnos ir Kaišiadorių merais pasirašė memorandumą, kuriuo įsipareigojo imtis savižudybių prevencijos. Rietavo savivaldybė, pasinaudodama Kupiškio rajono patirtimi, suformavo psichologinių krizių valdymo grupę.
Prisidėjus Kelmės rajono savivaldybei, pradėtas įgyvendinti projektas „Savižudybių prevencijos modelio plėtojimas ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse“. Ekspertai A. Grižas ir M. Strička aiškino, kaip atpažinti savižudybės ženklus, kaip reaguoti vienoje ar kitoje situacijoje, kaip padėti žmonėms, kurie šaukte šaukiasi pagalbos. Jos dažniau reikia vyrams, nes nuo 2010-ųjų iki 2015-ųjų savivaldybėje nusižudė 28 vyrai ir dvi moterys.
Antroje susitikimo dalyje Savivaldybės psichologinių krizių valdymo grupė, kuriai vadovauja Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolita Alseikienė, su ekspertais aiškinosi, kaip savižudybių prevencijos algoritmą pritaikyti konkrečiai Rietavo savivaldybei. Grupė numatė uždavinius ir užsibrėžė ateities veiklos tikslus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...