Pabaigos tragiškos avarijos byloje kol kas nematyti

Praėjusį ketvirtadienį Plungės rajono apylinkės teisme toliau narpliotos 2015-ųjų spalio 4-osios vakarą 91-ajame kelio Šiauliai–Palanga kilometre, ties Nugarių kaimu, įvykusios tragiškos eismo nelaimės, kurios metu žuvo beveik visa jauno ugniagesio šeima, aplinkybės. Per šį posėdį apklausta papildomą įvykio vietos apžiūrą atlikusi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo skyriaus vyriausioji tyrėja Aina Skromanienė bei plungiškiai pareigūnai Aurelija Stančikienė ir Egidijus Grikštas. Pastarieji buvo pirmieji į tragiškos nelaimės vietą atskubėję policininkai. Į posėdį atvyko ir Anglijoje gyvenanti žuvusiojo Ramūno Dargužo mama Vitalija Dargužienė. Ji – viena iš nukentėjusiųjų.

Primename, jog avarija, nusinešusi net trijų žmonių gyvybes, kilo 45-erių klaipėdiškio Igorio Cvetkovo vairuojamam „Hyundai Galloper“ susidūrus su „BMW 520i“, prie kurio vairo ne tarnybos metu sėdėjo Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas R. Dargužas. Avarijos metu žuvo ne tik BMW vairuotojas, bet ir jo žmona Milda bei dukrelė. Kita jaunos šeimos atžala išgyveno, tačiau dėl sunkių sužalojimų buvo ilgai gydoma ligoninėje. Anot jos globėjos, žuvusios moters mamos Nijolės Navickienės, mergaitė iki šiol jaučia patirtų traumų pasekmes. O ką bekalbėti apie psichologinius išgyvenimus, kurie kamuoja netekus tėvų ir sesutės.
Sužalojimų patyrė ir I. Cvetkovas bei kartu važiavusi jos žmona Laima ir duktė. Kiek mažiau nukentėjo pastarosios draugas. Būtent jis buvo vienas pirmųjų, kuris iškart po avarijos policijos pareigūnams pasakė, kad I. Cvetkovas dėl neaiškios priežasties išvažiavo į priešingą eismo juostą, o paskui grįžo ir taip susidūrė su avarijos bandžiusiu išvengti BMW. Tą patį pasakojo ir kiti tragiškos nelaimės liudininkais tapę žmonės.
Jų parodymus pirmasis užfiksavo į įvykio vietą pagal gautą pranešimą atskubėjęs E. Grikštas. Kaip teisme pareigūnas pasakojo, jis stengėsi užsirašyti visų avariją mačiusių žmonių pasakojimus bei jų duomenis, kuriuos vėliau perdavė kolegoms. E. Grikštas prisiminė, jog kartu su kolegomis A. Stančikiene ir Irmantu Skrodeniu, atvykę į nelaimės vietą, išvydo didžiulį chaosą. Čia jau dirbo medikai bei ugniagesiai gelbėtojai. Visur mėtėsi daugybė daiktų, iškritusių iš automobilių, stiklų, automobilių detalių, buvo matyti ant kelio paliktų padangų žymių, asfalto įbrėžimų.
Tą patį teisme pasakojo ir A. Stančikienė, kuriai buvo pavesta reguliuoti eismą, o prieš tai nufotografuoti avarijos vietą, žuvusiuosius.
I. Cvetkovo advokato iniciatyva, apklausta ir kitą dieną po avarijos papildomą eismo įvykio vietos apžiūrą atlikusi vyriausioji tyrėja A. Skromanienė, kuriai talkino eismo įvykių ekspertas Virginijus Pačebutas. Nors kaltinamojo gynėjas narpliojo net po nereikšmingas smulkmenas, beveik 20-ies metų darbo patirtį tiriant itin sudėtingus eismo įvykius turinti pareigūnė sklandžiai dėstė visas bylai reikšmingas detales.
Anot tyrėjos, atliekant apžiūrą, rasta dar daug avarijos pėdsakų, kurių dėl tamsaus paros laiko avarijos vakarą nepavyko užfiksuoti plungiškiams kolegoms. Rasta ne tik mašinų detalių, bet ir kelio dangos įbrėžimų, asfalto išskobimų, stabdymo žymių, kurios – itin svarbios, aiškinantis eismo įvykių aplinkybes.
Apklausta ir iš Anglijos grįžusi žuvusiojo mama V. Dargužienė. Braukdama ašaras, moteris prisiminė, jog apie tragišką nelaimę jai pranešė Lietuvoje gyvenantis vyras. Sužinojusi, jog neteko pačių artimiausių jai žmonių, V. Dargužienė jau kitos dienos rytą buvo Lietuvoje. Po nelaimės moteris skundžiasi pablogėjusia sveikata. Širdį drasko ir našlaite likusios anūkės gyvenimas. Anot V. Dargužienės, I. Cvetkovas pražudė brangiausius žmones.
Kitas šios bylos posėdis numatytas gegužės mėnesį. Galbūt per jį parodymus pagaliau duos ir tragiškos nelaimės sukėlimu kaltinamas I. Cvetkovas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...