Mušeika turės atlyginti žalą

Balandžio pradžioje į Plungės rajono apylinkės teismą išklausyti nuosprendžio atvyko plungiškis Povilas Jurkus (gim. 1978 m.). Pastarasis buvo kaltinamas pernai vasarą nesunkiai sutrikdęs savo buvusios sugyventinės draugo Arūno Servos sveikatą. Vyrui paskirta bausmė. Jis turės atlyginti ir tūkstantinę žalą.

Skaitytojams primename, kad žodinis konfliktas, virtęs susistumdymu, įvyko praėjusių metų liepos 23-iąją prie Vytauto gatvės 8-ojo namo laiptų. Tą vasaros vidurdienį susitikę buvęs ir esamas moters sugyventiniai ramiai neprasilenkė. Vyrams apsižodžiavus, P. Jurkus kairiąja ranka smogęs A. Servai. Pastarajam Plungės ligoninėje buvo diagnozuotas skruostikaulio lūžis.
Nors iš pradžių vyrukas teigė susižalojęs pats, griūdamas nuo laiptų, tačiau vėliau tvirtino, kad sveikatą jam sutrikdė P. Jurkus. Dėl to A. Serva prašė atlyginti 5000 eurų moralinę žalą.
Tačiau kaltinamųjų suole atsidūręs plungiškis visų posėdžių metu kategoriškai neigė savo kaltę ir sakė nematąs priežasčių, dėl ko turįs mokėti A. Servai tokią sumą.
Kurio teisybė, bandė išsiaiškinti ir iš Klaipėdos atvykęs ekspertas Remigijus Petrauskas. Jo teigimu, labiau tikėtina, kad A. Servos sužalojimas atsirado nuo smūgio, o ne nuo traumos buityje.
Kad P. Jurkus sužalojo A. Servą, tikino ir moteris, dėl kurios įvyko konfliktas. Tuo neabejojo ir prokurorė Irena Dačkauskienė, kuri siūlė P. Jurkų pripažinti kaltu, o jo parodymus (esą A. Serva susižalojo pats) vertinti, kaip siekį išvengti baudžiamosios atsakomybės.
Tokios nuomonės buvo ir teisėjas Virginijus Gedeikis, kuris balandžio 7-ąją paskelbė nuosprendį. P. Jurkui skirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant per du mėnesius pradėti dirbti arba užsiregistruoti Darbo biržoje.
Teismas iš dalies tenkino ir A. Servos civilinį ieškinį. P. Jurkus turės atlyginti vyrui tūkstančio eurų moralinę žalą. Beveik tiek pat mušeika turės sumokėti ir valstybei už antrinės teisinės pagalbos išlaidas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...